Start
30.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Z Dzieciątkiem Jezus - od żłóbka aż po krzyż Utwórz PDF Drukuj
01.02.2012.
W Oktawie Bożego Narodzenia 2011 r. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus obchodziły 90. rocznicę założenia Zgromadzenia. Założycielami tej nowej rodziny zakonnej w Polsce są: sł. B. Anzelm od św. Andrzeja Corsini (Maciej Józef Gądek 1884-1969), karmelita bosy, oraz sł. B. Teresa od św. Józefa (Janina Kierocińska 1885-1946).
W sobotę, 31 grudnia, o godz. 12 Mszę św. dziękczynną w kościele p.w. Najświętszego Oblicza Pana Jezusa w Sosnowcu, przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25, celebrowali: abp Sta-nisław Nowak, metropolita częstochowski, bp Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki oraz pro-wincjałowie karmelitów bosych polskich prowincji Karmelu.

Czytaj całość
 
Fotografie z życia parafii Utwórz PDF Drukuj
01.02.2012.

W galerii zdjęć można oglądnąć kolejne fotografie z Kolędy Misyjnej w naszej parafii oraz zdjęcia z adoracji dzieci przy żłóbku.

 

 
Kolęda Misyjna 2011 Utwórz PDF Drukuj
04.01.2012.
 Zwyczaj kolędowania misyjnego w parafii niegowickiej funkcjonuje już od kilku lat.
Kolędnicy Misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych przy współudziale katechetów, nauczycieli, rodziców oraz młodzieży z parafialnych grup. Dzieci, dzięki włączeniu się w kolędowanie misyjne, uczą się jak w konkretnej sytuacji dzielić się swoją wiarą. Doświadczając trudów kolędowania ofiarują misjom nie tylko zebrane przez siebie ofiary pieniężne, ale, co ważniejsze, cały wysiłek przygotowania i przeprowadzenia kolędy misyjnej. Uczą się zwyciężać egoizm i wygodnictwo, poświęcając swój wolny świąteczny czas, by chodząc od domu do domu szukać życzliwych osób gotowych przyjąć ich pod swój dach i radować się z Narodzenia Pana Jezusa.
Również i w tym roku parafia w Niegowici pokazała, że sprawy misji nie są jej obojętne. We wtorek 27 grudnia 2011r. dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum wyruszyły do poszczególnych wiosek, aby ogłaszać narodzenie Syna Bożego i prosić o wsparcie pieniężne dla dzieci w Tanzanii, Sudanie, Peru, Brazylii, Ukrainie. Uczniowie szkoły podstawowej w Pierzchowie oraz gimnazjum w Niegowici, w sześciu grupach liczących łącznie 60 osób, w godzinach porannych wyruszyli do rodzin w Pierzchowie, Niewiarowie i Nieznanowicach.  Wszystkie grupy były ochoczo przyjmowane przez poszczególne rodziny oraz szczodrze goszczone. Trud kolędowania został doceniony, a ofiary w wysokości 3228 zł. przekazane do sekretariatu misyjnego w Krakowie z przeznaczeniem na realizację projektów misyjnych.
Bardzo dziękuję grupom kolędniczym za trud kolędowania, za radość z jaką ogłaszali Narodzenie Jezusa oraz chęć kontynuowania tego wspaniałego dzieła w przyszłym roku.  Wszystkim, którzy przyjmowali dzieci do swoich domów, jak również rodzicom dziękuję za pomoc i współpracę, a w Nowym Roku 2012 życzę obfitości łask Bożych.
kat. Jolanta Zając
 
Kolęda w w roku 2011/2012 Utwórz PDF Drukuj
28.12.2011.
Od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską/kolędę/. Niech na stoliku będzie przygotowany ołtarzyk, dzieci położą do podpisania zeszyty do nauki religii. Nie zapomnijmy o wodzie świeconej i wspólnie gromadzimy się na modlitwę i rozmowę z księdzem. Z kapłanem w tym roku w Krakuszowicach, Cichawie, Niewiarowie i Pierzchowie pójdzie p. Organista. Natomiast w pozostałych wioskach pójdzie tylko ksiądz z ministrantami. Siostra pracująca jako zakrystianka otrzymuje od parafii pensję i ofiary od stron z okazji ślubów i pogrzebów Po konsultacji z Radą Duszpasterską ustaliliśmy, że zostanie ustalony fundusz zbierany z okazji kolędy w wioskach gdzie chodził kościelny. Z tego funduszu będzie parafia wypłacać pensję dla siostry. Bardzo proszę, aby w tych wioskach przekazać na ręce księdza kopertę z nazwiskiem i imieniem ofiarodawcy na rzecz funduszu dla siostry zakrystianki. Pan organista nie otrzymuje od parafii pensji tylko ofiary z okazji kolędy, opłatków i od stron przy pogrzebach i ślubach.
 
Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej Utwórz PDF Drukuj
10.12.2011.
W dniach od 16 – 23 kwietnia 2012 odbędzie się dziękczynna pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej do Ziemi Świętej. Bliższe dane w gablotkach. Na regale gazetowym warunki uczestnictwa i formularze karty zgłoszeniowej. Szcegóły można przeczytać  na stronie Archidiecezji Krakowskiej.

 
Sukces scholi "Gaudium" Utwórz PDF Drukuj
29.11.2011.

 Pod hasłem „Świętymi bądźcie” odbywał się w tym roku XXII Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu. W tegorocznej edycji wzięło udział 73 uczestników – soliści/zespoły/schole  (w sumie 797 osób) z całej Małopolski. Sacrosong zakończył się 27 listopada koncertem laureatów, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Przesłuchania do Sacrosongu odbyły się w piątek, 18 listopada 2011 r. i sobotę, 19 listopada 2011 r.  Honorowy patronat nad Sacrosongiem sprawował kard. Stanisław Dziwisz. Głównym organizatorem przeglądu była parafia bł. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Z radością informujemy, że działająca przy naszej parafii Schola "Gaudium" zajęła I miejsce w kategorii młodzieżowej. Dziewczyny zaprezentowały utwór pt. „O piękności niestworzona”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Informujemy również, że w najbliższym czasie ukaże się płyta Scholi.

 Wyniki XII Przeglądu Piosenki Religijnej - Sacrosong 2011

Zdjęcia z Koncertu Laureatów


 
 
Msza św. za zmarłych w ostatnim roku Utwórz PDF Drukuj
30.10.2011.
 Zapraszamy rodziny wszystkich zmarłych w ostatnim roku na Mszę św. w ich intencji 2 listopada na godzinę 17.00. Przedstawiciel rodziny zmarłych niech przyniesie znicz. Po zakończeniu mszy św. pójdziemy procesyjnie na cmentarz odmawiając różaniec i zapalimy światło zmartwychwstałego Chrystusa na ich grobach.

Niech cieszą się chwałą nieba !
 
XII Parafiada 2011 zakończona Utwórz PDF Drukuj
23.08.2011.
Rekordowa ilość parafian i gości, wspaniała pogoda i wiele atrakcji. Tak krótko można podsumować niezwykle udaną XII Parafiadę, która odbyła się 21 sierpnia 2011. Od godz. 15.00 do 22.00 na gości Parafiady czekało wiele atrakcji. Były konkursy rodzinne, zabawy dla dzieci, wspaniałe wypieki serwowane przez panie z Kół Goaspodyń, niezrównana i tradycyjna już grochówka.
A na scenie zaprezentowała się grupa taneczna "Fresch" z Cichawy, schola "Gadium", Janusz Gajec ze wspaniałym koncertem na fletni pana oraz zespół "Obsesjaband".
     
Wielką atrakcją był pokaz walk rycerkich i tańców dworskich zaprezentowany przez Bractwo Rycerskie z Niepołomic. Uczestnicy mogli również ogladnąć prezentację multimedialną o bł.Janie Pawle II. . A potem wiele osób bawiło się na wolnym powietrzu przy muzyce zespołu "Obsesjaband".
     
 
Wiecej zdjęć już  na stronie www.parafiada.niegowic.pl
 
Mobilne muzeum bł. Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj
23.08.2011.
Na placu przed kościołem w miejscu gdzie stał stary kościół, w którym odprawiał msze św. ks. Karol Wojtyła w ostatnią niedzielę ustawił sie olbrzymi samochód - jego mobilne muzeum. W godzinach od 8.00 do 20.00 było bardzo licznie odwiedzanie przez parafian i wielu gosci XII Parafiady. Można było zoaczyć pamiątki o bł. Janie Pawle II, oglądnąć ciekawe zdjęcia i prezentacje multimedialne oraz  nabyć książki związane z naszym błogosławionym.  Zwiedzanie było bezpłatne a ofiary przeznaczone zostały na budowę Centrum Jana Pawła II” Nie lękajcie się”.
 
Dożynki parafialne Utwórz PDF Drukuj
23.08.2011.

O godzinie 9.00 odbyła się Msza święta dożynkowa z błogosławieństwem wieńców dożynkowych i uroczystą procesją z darami ofiarnymi. Przedstawiciele poszczególnych wiosek parafii złożyli dary i wspaniałe wieńce.

         

         


 
Dożynki i XII Parafiada Utwórz PDF Drukuj
16.08.2011.
W przyszłą niedzielę dziękczynienie za tegoroczne plony, dożynki. Msza św. dożynkowa o godzinie 9.00. Wcześniej delegacje z wieńcami dożynkowymi i do  procesji z darami ofiarnymi zgromadzą się na placu przed kościołem. Po południu XII Parafiada podczas której jak co roku Akcja Katolicka przygotowuje szereg atrakcji. Dochód z parafiady będzie przeznaczony na budowę ogrodu  Błogosławionego Jana Pawła II przy naszym kościele. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Mobilne Muzeum Jana Pawła II, czyli samochód muzeum w którym będzie można oglądnąć pamiątki związane z Janem Pawłem II, filmy; zaopatrzyć się w pamiątki. Samochód muzeum będzie stał w godzinach od 8.00 do 20.00. Wstęp do muzeum będzie bezpłatny Kazania będzie głosił ks. Łukasz Piórkowski, który aktualnie pracuje w budującym się Centrum Jana Pawła II” „Nie lękajcie się”. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wesprzemy budujące się to wielkie dzieło, głoszące wielkiego rodaka a naszego wikarego Błogosławionego Jana Pawła II.
 
Boże Ciało w Krakuszowicach Utwórz PDF Drukuj
23.06.2011.
Centralna msza święta odprawiona została w Krakuszowicach przy świetlicy. Zgromadziły się na niej tłumy parafian. Mszę odprawili księża naszej parafii na czele z ks. prałatem Pawłem Sukiennikiem a kazanie do zebranych wygłosił ks. Kazimierz Krużel. Potem ruszyła procesja do czterech ołtarzy, które usytuowane były przy posesjach p.Patalitów, p.Jagłów, p.Zajaców i p.Turakiewiczów.
    
Uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych jednostek OSP z naszej parafii, dzieci pierwszokomunijnych oraz niezliczonej ilości dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców z dzwoneczkami. Oprawę wokalno-muzyczną uroczystości zapewiła nasza parafialna schola "Gaudium". Przy ostatnim ołtarzu wszyscy odśpiewali "Ciebie Boga wysławiamy" i "Boże coś Polskę" a następnie nastąpiły słowa podziękowania ks. proboszcza Pawła Sukiennika, który na koniec zaprosił wszystkich na kolejną procesję Bożego Ciała do Wiatowic 6 czerwca 2012 r.
 
 
Pielgrzymka do Wilna 10-12 czerwca 2011. Utwórz PDF Drukuj
18.06.2011.
 Wilno - stolica niepodległej Litwy; po wielu stuleciach odzyskało swój pierwotny status nadany mu w XIV wieku przez jego założyciela księcia Giedymina.
To polityczne i kulturalne centrum kraju z siedzibą najwyższych władz państwowych.
Miasto leży w rozległej kotlinie, otoczonej malowniczymi wzgórzami u ujścia rzeki Wilenki do Wilii.
W drodze na Litwę zatrzymaliśmy się w Białymstoku. Nawiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie jest pochowany błogosławiony ks. Michał Sopoćko- założyciel zgromadzenia zakonnego Sióstr Jesusa Miłosiernego – spowiednik św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
Zwiedzanie Wilna rozpoczęliśmy od Góry Trzech Krzyży, z której widać przepiękną panoramę miasta. Upamiętnia ona męczeńską śmierć franciszkanów na Łysej Górze. Przez wiele wieków krzyże były wielokrotnie odnawiane i wymieniane. Dzisiaj są nieodzownym elementem krajobrazu miasta.
Czytaj całość
 
Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci Utwórz PDF Drukuj
08.06.2011.

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w uroczystości otwarcia i poświęcenia Regionalnej Izby Pamięci w Niegowici w dniu 7 maja 2011r.. Izba powstała z inicjatywy sołtysa Jana Kasprzyka i Rady Sołeckiej. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób i wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Gminy w Gdowie i sposorów w podziemiach budynku w centrum Niegowici powstała wspaniała ekspozycja.

  

Poświęcenia dokonał ks. prałat Paweł Sukiennik proboszcz naszej parafii a następnie dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Aktu tego dokonali wójt Zbigniew Wojas, ks. prałat Józef Gąsiorowski, Maria Trzaska, Jolanta Kowal, Anna Morajka, Aleksander Kozik, sekretarz Urzędu Gminy Józef Zając, dyrektor Gimnazjum im. ks. Karola Wojtyły Leszek Rajtarski oraz na końcu główny pomysłodawca i orędownik powstania Izby Regionalnej sołtys Jan Kasprzyk.

Czytaj całość
 
Występ chóru z parafii Chełm Utwórz PDF Drukuj
08.06.2011.
 Msza Święta o godz. 13.00 w niedzielę 5 czerwca miała wyjątkową oprawę. W tym dniu gościliśmy chór z parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w ChełmieChór parafialny reaktywował swoją działalność w 2007 roku liczy obecnie 33 osoby. Chór "Adoramus" prowadzi dyrygentka ze szkoły muzycznej w Bochni p. Krystyna Dziurdzia.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 116 - 222 z 222
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.