Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Nasza parafia pamięta o swoim Wielkim Wikarym Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.11.2006.
1 listopada, w 60 rocznicę święceń kapłańskich Księdza Karola Wojtyły, odbyły się w naszej parafii uroczystości odsłonięcia fresku umieszczonego na sklepieniu prezbiterium oraz repliki grobu Jana Pawła II ustawionego w kaplicy naszego kościoła.

 
     
  W niedzielę ks. Kanonik Jarosław Cielecki przywiózł do nas światło zapalone przy grobie Jana Pawła II w Watykanie. Uroczystego odsłonięcia dokonali ks. Proboszcz Paweł Sukiennik i ks. Kanonik Jarosław Cielecki. Przywiezione światło zostało przeniesione do kaplicy i ustawione przy replice grobu. W kaplicy ustawiona została również fotografia przedstawiająca Ojca Świętego Jana Pawła II w czasie jego ostatniej „Drogi Krzyżowej”. W fotografię wmontowano fragment drzewa krzyża, który wtedy Jan Paweł II trzymał w dłoniach.

  

  
  


Malowidło w prezbiterium zostało wykonane przez artystę Renato Tarlariniego i przedstawia młodego Księdza Karola modlącego się przed obrazem Matki Boskiej Niegowickiej. Sponsorem malowidła jest przedsiębiorca Enrico Mangiarotti.

  

   
 


Replika grobu papieskiego i fotografia Jana Pawła II trafiła do Niegowici dzięki Fundacji Jana Pawła II z Bassano Romano, której prezes Federico Cempela uczestniczył w uroczystościach. Ksiądz proboszcz Paweł Sukiennik podziękował wszystkim fundatorom i wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do przygotowania uroczystości.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.