28.04.2017.
Odwiedza nas 1 gość

Nasza parafia pamięta o swoim Wielkim Wikarym Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.11.2006.
1 listopada, w 60 rocznicę święceń kapłańskich Księdza Karola Wojtyły, odbyły się w naszej parafii uroczystości odsłonięcia fresku umieszczonego na sklepieniu prezbiterium oraz repliki grobu Jana Pawła II ustawionego w kaplicy naszego kościoła.

W niedzielę ks. Kanonik Jarosław Cielecki przywiózł do nas światło zapalone przy grobie Jana Pawła II w Watykanie. Uroczystego odsłonięcia dokonali ks. Proboszcz Paweł Sukiennik i ks. Kanonik Jarosław Cielecki. Przywiezione światło zostało przeniesione do kaplicy i ustawione przy replice grobu. W kaplicy ustawiona została również fotografia przedstawiająca Ojca Świętego Jana Pawła II w czasie jego ostatniej „Drogi Krzyżowej”. W fotografię wmontowano fragment drzewa krzyża, który wtedy Jan Paweł II trzymał w dłoniach.

Malowidło w prezbiterium zostało wykonane przez artystę Renato Tarlariniego i przedstawia młodego Księdza Karola modlącego się przed obrazem Matki Boskiej Niegowickiej. Sponsorem malowidła jest przedsiębiorca Enrico Mangiarotti.

Replika grobu papieskiego i fotografia Jana Pawła II trafiła do Niegowici dzięki Fundacji Jana Pawła II z Bassano Romano, której prezes Federico Cempela uczestniczył w uroczystościach. Ksiądz proboszcz Paweł Sukiennik podziękował wszystkim fundatorom i wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do przygotowania uroczystości.

Więcej zdjęć znajduje się w Galerii

Nowości