Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
XII Rajd Szlakiem Papieskim Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.05.2011.

W sobotę 14 maja 2011 około tysiąca osób wzieło udział w XII Rajdzie Szlakiem Papieskim na trasie Łapanów-Niegowić. Dzieci, młodzież,dorośli, grupy zorganizowane i osoby indywidualne przemieżyły trasę 12 km w czasie około 3 godzin. Tradycją już jest, że uczestnikom towarzyszyła wspaniała słoneczna pogoda. W tym roku Rajd odbywał się w wyjątkowych okolicznościach. Dwa tygodnie po beatyfikacji bł. Jana Pawła II oraz dzień po 30 rocznicy zamachu na życie Naszego Papieża. Hasłem stały się słowa Jana Pawła II - "Jestem radosny, Wy też bądźcie". Uczestnicy Rajdu odwiedzili nasz kościół parafialny i potem wspólnie, po przewodnictwem ks. prałata Pawła Sukiennika proboszcza niegowickiej parafii, modlili sie o kanonizację bł. Jana Pawła II. 

Wśród uczestników rozlosowano wiele nagród w tym trzy rowery. Losowanie prowadziła dyrektorka Szkoły Podstawowej w Niegowici Grażyna Kasprzyk i ksiądz proboszcz Paweł Sukiennik. Nagrody wręczali goście: wójt gminy Łapanów Jan Kulig, sekretarz gminy Gdów Józef Zając i ksiądz proboszcz parafii Łapanów Tadeusz Jarzębak.

Organozatorzy: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici oraz Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w  Niegowici. Honorowy patronat nad XII Rajdem objął m.in. ks. Kardynał Franciszek Macharski.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.