Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Niegowicka pielgrzymka na beatyfikację Jana Pawła II w Rzymie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.05.2011.
W dniu 26. 04. 2011r. o godz. 4.00 wyruszyliśmy do Rzymu w 12 - osobowej grupie pielgrzymów z naszej parafii. Przewodnikiem duchowym był ks. Prałat - Paweł Sukiennik. Pielgrzymowaliśmy wspólnie z przedsiębiorcami i pracodawcami z Duszpasterstwa „Talent” prowadzonego ks. Grzegorza Piątka ze Zgromadzenia Księży Sercanów.  
Głównym celem naszej pielgrzymki był udział we Mszy  św. beatyfikacyjnej Jana Pawła II na Placu Św. Piotra w Rzymie. Do tej niezwykłej uroczystości przygotowywaliśmy się duchowo, zwiedzając najbardziej znane miejsca pielgrzymkowe we Włoszech.

W pierwszym dniu, ”po drodze”, zatrzymaliśmy się w samo południe w Wiedniu na Kahlenbergu na Mszę św.
Już we Włoszech, w Padwie uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice Św. Antoniego. Zwiedzając Bazylikę i spacerując wąskimi uliczkami mogliśmy chłonąć klimat tego średniowiecznego miasta. Tu również poznawaliśmy smak prawdziwej włoskiej pizzy.
Dużym przeżyciem było zwiedzanie w Loreto Św. Domku Matki Boskiej, zbudowanego z kamieni z Nazaretu, umieszczonego w środku Bazyliki Zwiastowania. Tu spotkaliśmy pielgrzymów z Porąbki Uszewskiej, którzy w uroczystym apelu składali wieńce na Polskim Cmentarzu Wojskowym z II wojny światowej. Razem z nimi oddaliśmy hołd Polakom poległym na włoskiej ziemi. W tym samym dniu odwiedziliśmy też Manopello, gdzie znajduje się chusta św. Weroniki.
W kolejnym dniu dotarliśmy na półwysep Gargano, do San Giovanni Rotondo. Tu, wraz z tysiącem pielgrzymów z Polski uczestniczyliśmy we Mszy św. w pięknym, wybudowanym w ostatnich latach Sanktuarium Św. Ojca Pio. Zwiedziliśmy muzeum Ojca Pio, celę w której mieszkał, stary kościółek. Byliśmy na chórze kościoła - pod krzyżem, pod którym Ojciec Pio otrzymał stygmaty w 1918 roku. Najsilniejszym przeżyciem tego dnia była modlitwa w jego krypcie.
Przyszedł czas na Rzym. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice Św. Pawła za Murami. Modliliśmy się, idąc na kolanach po świętych schodach, przywiezionych z Jerozolimy z Pałacu Poncjusza Piłata. W Bazylice Św. Jana na Lateranie zaśpiewaliśmy „Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo” przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie w Bazylice Santa Maria Maggiore (Matki Bożej Większej),  przy relikwiach żłóbka z Betlejem śpiewaliśmy polskie kolędy, bo to jedyne miejsce, gdzie zawsze można śpiewać kolędy.
Tak przygotowani duchowo, w dzień beatyfikacji już o godz. 3.00 wyruszyliśmy z hotelu. Z wielką radością i śpiewem na ustach szliśmy w kierunku Placu Św. Piotra. W wielkim tłumie pielgrzymów z całego świata, nasza grupa „pogubiła” się i w Mszy św. Beatyfikacyjnej uczestni-czyliśmy w mniejszych grupach. Niektórzy dostali się na Plac, inni zostali na Via d. Conciliationei lepiej widzieli ceremonię na wielkich telebimach.
Każdy z pielgrzymów przeżywał osobiście fakt wyniesienia na ołtarze „Naszego Wikarego”, ale wszystkim towarzyszyła radość i wzruszenie, czasem aż do łez. Niektórzy pielgrzymi mogli dodatkowo oddać hołd nowemu błogosławionemu Kościoła Katolickiego poprzez  modlitwę   przy wystawionej w Bazylice Św. Piotra trumnie Jana Pawła II. Z naszej grupy tylko kilka osób znalazło się w nurcie  tej „rzeki” pielgrzymów, która przepływała wtedy przez Bazylikę.
Nazajutrz, w poniedziałek jeszcze Msza św. Dziękczynna za beatyfikację na Placu Św. Piotra, gdzie Polacy dominowali,... i powrót do domu po naprawdę dużej porcji wrażeń i przeżyć.
Anna Biernat
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.