23.06.2017.
Modlitwa w drodze

Rekolekcje dla Akcji Katolickiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
31.03.2011.
 W dniach 18-20 marca 2011r. przebywaliśmy na rekolekcjach dla Akcji Katolickiej zorganizowanych w Centrum Animacji Misyjnej u Księży Pallotynów w Konstancinie-Jeziornej. Tematem przewodnim było "Apostolstwo Świeckich w Kościele". Pobyt był tak zaplanowany, abyśmy mieli coś dla ducha i coś dla ciała.
Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy konferencji prowadzonych przez ks. dr Jana Jędraszka na temat: Św. Wincenty Pallotti -poprzednik i patron Akcji Katolickiej oraz aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach - Współczesne wyzwania dla Akcji Katolickiej. Po warsztatach udaliśmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu, aby Jezusowi polecać wszystkie nasze plany i zadania, aby od Niego czerpać siły do dalszej działalności.
Wieczorem uczestniczyliśmy w przepięknej Eucharystii z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie ciała i duszy. Doświadczyliśmy ogromnej miłości Jezusa, który nas dotykał i leczył nasze słabości. Było to prawdziwe spotkanie z Jezusem, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
W trakcie pracowitego dnia było tez coś dla ciała. Mogliśmy odprężyć się na basenie oraz poćwiczyć na siłowni.
W niedzielę uczestniczyliśmy w rozważaniach Szkoły Słowa Bożego oraz Eucharystii, a po obiedzie pojechaliśmy do Warszawy, aby zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Czekał na nas przewodnik p. Jacek Kałużny, który poprowadził niezapomnianą lekcję historii i patriotyzmu. Jego postawa, wiedza oraz zaangażowanie emocjonalne wycisnęły u wielu osób łzę w oku (nawet u mężczyzn).
Późnym wieczorem wróciliśmy do domów z wielką radością i przekonaniem, że Jezus nas kocha i umocnieni Jego miłością chcemy podejmować coraz to nowe wyzwania dla dobra innych.
Za to wszystko Chwała Panu!

Nowości