01.05.2017.

X Jubileuszowy Rajd Szlakiem Papieskim Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.05.2009.

16 maj odbył się X Jubileuszowy Rajd Szlakiem Papieskim. Tym razem trasa prowadziła z Łapanowa do Niegowici. W rajdzie wzięło udział około 1,5 tysiąca pielgrzymów. W większości byli to uczniowie szkół powiatu wielickiego i bocheńskiego. Tegoroczny rajd odbywał się pod hasłem "Przyszłość Polski od Was zależy". Stało się już tradycją, że uczestnikom kolejnych rajdów towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda. Tym razem zapowiadało się, że uczestników deszcz nie oszczędzi. Okazało się inaczej. Na czas rajdu deszcz przestał padać i dopiero po zakończeniu zaczęlo padać.

Rajd rozpoczął się od wręczenia nagród uczestnikom konkursu literackiego. Potem wszyscy uczestnicy udali się do kościoła w Łapanowie i wyruszyli na trasę. Niestety duża część uczestników nie podporządkowała sie regulaminowi rajdu i samowolnie, bez opiekunów przemierzała trasę. Wiele grup pokazało, że można iść razem, modlić się, śpiewać. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Niegowici wszystkich wędrowców witał osobiście ksiąsz dziekan Paweł Sukiennik - proboszcz niegowickiej parafii. Na wszystkich czekały napoje i posiłek. A potem atrakcja - losowanie nagród dla "szczęściarzy rajdu". Tyma razem losowano nagrody książkowe i aż 9 rowerów. Nagrody i  posiłek zawdzięczamy hojności sponsorów, którzy tradyjnie wsparli organizację rajdu.

Nowości