Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
X Jubileuszowy Rajd Szlakiem Papieskim Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.05.2009.

 16 maj odbył się X Jubileuszowy Rajd Szlakiem Papieskim. Tym razem trasa prowadziła z Łapanowa do Niegowici. W rajdzie wzięło udział około 1,5 tysiąca pielgrzymów. W większości byli to uczniowie szkół powiatu wielickiego i bocheńskiego. Tegoroczny rajd odbywał się pod hasłem "Przyszłość Polski od Was zależy". Stało się już tradycją, że uczestnikom kolejnych rajdów towarzyszyła wspaniała, słoneczna pogoda. Tym razem zapowiadało się, że uczestników deszcz nie oszczędzi. Okazało się inaczej. Na czas rajdu deszcz przestał padać i dopiero po zakończeniu zaczęlo padać. 

Rajd rozpoczął się od wręczenia nagród uczestnikom konkursu literackiego. Potem wszyscy uczestnicy udali się do kościoła w Łapanowie i wyruszyli na trasę. Niestety duża część uczestników nie podporządkowała sie regulaminowi rajdu i samowolnie, bez opiekunów przemierzała trasę. Wiele grup pokazało, że można iść razem, modlić się, śpiewać. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Niegowici wszystkich wędrowców witał osobiście ksiąsz dziekan Paweł Sukiennik - proboszcz niegowickiej parafii. Na wszystkich czekały napoje i posiłek. A potem atrakcja - losowanie nagród dla "szczęściarzy rajdu". Tyma razem losowano nagrody książkowe i aż 9 rowerów. Nagrody i  posiłek zawdzięczamy hojności sponsorów, którzy tradyjnie wsparli organizację rajdu.


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.