Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
07.12.2008.
Wigilijne Dzieło Pomocy DzieciomWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to największa ogólnopolska akcja Caritas i zarazem najważniejsza akcja Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Adwencie. Polega ona na rozprowadzaniu świec ze znakiem Caritas, które staną na wigilijnych stołach. Ofiary złożone za świece są przeznaczone na pomoc dzieciom w Polsce i zagranicą. Co roku, 10 groszy z ofiary za każdą wigilijną świecę przeznaczone jest na realizację projektów pomocy dzieciom w różnych częściach świata.
 
 

Ofiary zebrane dzięki Wigilijnemu Dziełu Pomocy Dzieciom krakowska Caritas przeznacza na utrzymanie prowadzonych przez siebie ośrodków służących dzieciom. Są to ośrodki dla dzieci specjalnej troski: Środowiskowe Domy Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Matki i Dziecka oraz Schronisko dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Część ofiar wykorzystywana jest także na organizowanie wakacji dla dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych marginalizacją.

Większość świec rozprowadzana jest poprzez parafie Archidiecezji Krakowskiej. Dzięki temu nie stają się one przedmiotem handlu, a ofiarowane za nie pieniądze w całości służą potrzebującym. Część ofiar pozostaje do dyspozycji parafialnych zespołów charytatywnych i oddziałów Caritas i jest przeznaczana głównie na dożywianie dzieci z ubogich rodzin (zwłaszcza opłacanie obiadów w szkołach), pomoc rodzinom wielodzietnym i organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci.

Od 2000 r. świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można znaleźć w niektórych księgarniach katolickich, a także w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie wśród kramów Kiermaszu Świątecznego Caritas ma swoje stoisko.
 

Caritas chciałaby dotrzeć ze znakiem wigilijnej świecy do każdego domu. Dzięki temu nawet niewielkie ofiary, złączone razem, dają wielkie możliwości pomocy.

Zaglądnij na stronę Caritas Kraków

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.