Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Rajd po raz dziewiąty Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.05.2008.

 W dniu 17 maja po raz dziewiąty wyruszyli pielgrzymi na trasę Rajdu Papieskiego. Tym razem było to ok. 1700 osób. (rok temu prawie 3000).  Pogoda jak zwykle dopisała. Może nawet było trochę za gorąco. Rajd rozpoczął się wspólną modlitwą w kościele parafialnym i wysłuchaniem krótkiej prezentacji osoby sługi bożego o. Anzelma Gądka w wykonaniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

 

 

W kościele wręczono również nagrody w konkursie plastycznym po hasłem "Zabieram w pamięci widoki ojczystej ziemi". Dyplomy i nagrody książkowe i gratulacje przekazywali laureatom wójt gminy Łapanów Jan Kulig i wójt gminy Gdów Zbigniew Wojas. Prace były prezentowane w przedsionku kościoła.

 

Kilkadziesiąt grup pielgrzymów wyruszyło na trasę aby po około 2-3 godzinach dotrzeć na miejsce. W Łapanowie czekał na wszystkich posiłek i jak się wydaje główna atrakcja Rajdu - losowanie nagród, w tym dwóch rowerów górskich. Rozstrzygnięto również konkurs na wiersz a autorzy najlepszych deklamowali swoje utwory. Mimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni i na pewno już zaplanowali przybycie na X Rajd za rok.

 

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ

i na stronie Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.