01.05.2017.

IX Rajd Papieski Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.05.2008.
 Już po raz IX wyruszymy na Rajd Papieski. Tym razem trasa rozpoczyna się w Niegowici i kończy w Łapanowie.
Tegoroczny Rajd Szlakiem Papieskim jest jednym z wydarzeń Roku Księdza Karola Wojtyły ogłoszonego w Gminie Gdów przez władze samorządowe dla uczczenia 60 –tej rocznicy przybycia Wikarego Świata do Niegowici - swojej pierwszej parafii.
Rajd odbędzie się pod honorowym patronatem
Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego,
Wójta Gminy Gdów - Pana Zbigniewa Wojasa

Hasło Rajdu
„ Wracam pamięcią do (...) parafii w Niegowici”
Jan Paweł II, Testament

Zapraszamy wszystkich chętnych!!!!
Regulamin Rajdu:

1) W Rajdzie mogą uczestniczyć:
  • osoby indywidualne,
  • rodziny,
  • grupy zorganizowane (w przypadku osób niepełnoletnich opiekę nad grupą pełni osoba dorosła).

2)Każdy uczestnik na starcie rajdu – w punkcie zgłaszania grup - wpłaca 2 złote

3)Organizatorzy zapewniają:
  • folder tematycznie związany z IX Rajdem,
  • chustkę lub wstążeczkę w kolorze białym,
  • niespodzianki dla grup,
  • ciepły posiłek na mecie.

4)Trasa Rajdu przebiegać będzie z Niegowici przez Marszowice, Klęczaną, Kobylec do Łapanowa (12 km, około 3 godzin marszu).

5)Każdy uczestnik Rajdu powinien posiadać:
  • dokument tożsamości (w przypadku uczniów – legitymację szkolną),
  • odpowiedni strój (wygodne buty, okrycie przeciwdeszczowe, jeżeli to możliwe
  • koszulkę lub bluzkę w kolorze białym),
  • dobry humor !!!

6) Zgłoszenia uczestnictwa grup należy dokonać telefonicznie pod numerem SP Niegowić i ZS Łapanów – 012/ 251-95-14, 014 / 685-34-19 do dnia 16.05.2008 r. w godz. 800 – 1400.

7) Indywidualni uczestnicy zgłaszają swój udział w dniu Rajdu w godz. 800 - 900 w punkcie zgłaszania grup. Wymarsz nastąpi około godz. 1000 spod pomnika Ks. Karola Wojtyły w Niegowici.

8) Dojazd do Niegowici i powrót z Łapanowa uczestnicy Rajdu organizują we własnym zakresie.

9) Dominującym kolorem tegorocznego rajdu jest kolor biały.

10) Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody i wypadki powstałe z winy uczestników Rajdu.

11) Sugeruje się przygotowanie znaków rozpoznawczych dla grup zorganizowanych (także rodzin) typu: mały transparent, logo szkoły, tarcza, itp.

12) Uczestnicy Rajdu mogą wziąć udział w konkursie na ułożenie dwóch zwrotek wiersza opiewającego piękno Papieskiego Szlaku i majowej przyrody. W konkursie można uczestniczyć jako grupa lub indywidualnie.

Kartki z wierszami (podpisane imieniem i nazwiskiem z numerem lub nazwą grupy) należy wrzucić do przygotowanego pojemnika na mecie rajdu W Łapanowie, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy dostąpią zaszczytu publicznego zaprezentowania swojej twórczości, a wybrane wiersze znajdą się w publikacji przygotowywanej na Jubileuszowy X Rajd Szlakiem Papieskim w roku 2009.

Zapraszamy i życzymy miłego wędrowania!
Pogoda słoneczna zapewniona, pogodę ducha należy zabrać
ze sobą !

Do zobaczenia na szlaku!

Program Rajdu:

800 – 900 zapisy i wpłaty uczestników Rajdu na placu przykościelnym w Niegowici; odbieranie gadżetów, chustek, wstążeczek i numerowanych biletów uczestnictwa, które są losami uprawniającymi do wzięcia udziału w losowaniu nagród na mecie Rajdu w Łapanowie.

900 – krótka modlitwa w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niegowici.

915 – ogłoszenie wyników konkursu plastycznego – „Zabieram w pamięci widoki ojczystej ziemi”; wręczenie nagród i wyróżnień.

945 -- występ Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

1000 – wymarsz na trasę Rajdu (jako pierwsze wyruszają grupy najmłodsze wiekowo).

ok. 1300 – przyjmowanie grup w ZS w Łapanowie,

1400 – rozstrzygnięcie konkursu na wiersz, losowanie nagród rzeczowych, w tym roweru górskiego dla ,,Szczęściarza” Rajdu, ciepły posiłek, wspólne zabawy, inne atrakcje.

Nowości