23.06.2017.
Modlitwa w drodze

III rocznica śmierci Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.04.2008.
2 kwietnia to dzień dla naszej parafii szczególny. Rocznica śmierci Jana Pawła II. W Niegowici, w której Ojciec Święty jako wikary spędził prawie 13 miesięcy swego życia, rocznica ta jest odbierana jeszcze głębiej i bardziej emocjonalnie. A w tym roku przecież mija 60 lat od przybycia młodego księdza Karola Wojtyły do naszej parafii.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od przyjęcia uczestników IV Białego Marszu. Młodzież ze szkół naszej gminy zebrała się o godz. 12.00 w kościele gdowskim i po mszy św. wyruszyła na trasę Gdów - Marszowice - Niegowić sladami pierwszej wędrówki ks. Karola Wojtyły do Niegowici. Pod pomnikiem delegacje władz i szkoł złożyły kwiaty i zapaliły świece.

Druga część uroczystości to msza święta w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe szkół i straży pożarnych.

Po Mszy świętej wszyscy mogli wysłuchać koncertu orkiestry dętej OSP w Biskupicach. Muzycy przedstawili program pt.: Wadowice, Kraków, Niegowić, Rzym. ilustrując odpowiednimi utworami muzycznymi drogę wielkiego Polakaz Wadowic do Rzymu. Usłyszeliśmy pieśni oazowe, ludowe, ale również poważne i skłaniające do reflekcji. Wykonawcy nagdodzeni zostali brawami i w rytmie marsza powprowadzili wszystkich uczestników uroczyustości pod pomnik gdzie przedstawicie mieszkańców Niegowici oraz władze powiatu wielickiego i gdowskiego Koła PiS złożyli kwiaty.

Od 20.00 trwała adoracja aż do godz. 21.37 czyli godziny śmierci Jana Pawła II. W tym momecie zabrzmiały dzwony i  wielu oknach domów zabłysły płomienie świec.

Nowości