Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
III rocznica śmierci Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.04.2008.
2 kwietnia to dzień dla naszej parafii szczególny. Rocznica śmierci Jana Pawła II. W Niegowici, w której Ojciec Święty jako wikary spędził prawie 13 miesięcy swego życia, rocznica ta jest odbierana jeszcze głębiej i bardziej emocjonalnie. A w tym roku przecież mija 60 lat od przybycia młodego księdza Karola Wojtyły do naszej parafii.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się od przyjęcia uczestników IV Białego Marszu. Młodzież ze szkół naszej gminy zebrała się o godz. 12.00 w kościele gdowskim i po mszy św. wyruszyła na trasę Gdów - Marszowice - Niegowić sladami pierwszej wędrówki ks. Karola Wojtyły do Niegowici. Pod pomnikiem delegacje władz i szkoł złożyły kwiaty i zapaliły świece.

Druga część uroczystości to msza święta w intencji wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe szkół i straży pożarnych.

Po Mszy świętej wszyscy mogli wysłuchać koncertu orkiestry dętej OSP w Biskupicach. Muzycy przedstawili program pt.: Wadowice, Kraków, Niegowić, Rzym. ilustrując odpowiednimi utworami muzycznymi drogę wielkiego Polakaz Wadowic do Rzymu. Usłyszeliśmy pieśni oazowe, ludowe, ale również poważne i skłaniające do reflekcji. Wykonawcy nagdodzeni zostali brawami i w rytmie marsza powprowadzili wszystkich uczestników uroczyustości pod pomnik gdzie przedstawicie mieszkańców Niegowici oraz władze powiatu wielickiego i gdowskiego Koła PiS złożyli kwiaty.

Od 20.00 trwała adoracja aż do godz. 21.37 czyli godziny śmierci Jana Pawła II. W tym momecie zabrzmiały dzwony i  wielu oknach domów zabłysły płomienie świec.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.