01.05.2017.

Sztafeta włoskich biegaczy w naszej parafii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.03.2008.
Wczoraj na teren naszej parafii przybyła sztafeta włoskich biegaczy. W zeszłym tygodniu zapalili oni ogień od świecy na grobie Jana Pawła II i wraz z kopią obrazu Matki Bożej Niegowickiej, poświęconą przez papieża Benedykta XVI, przemierzają trasę z Rzymu do Niegowici odwiedzając różne parafie i sławiąc imię naszej Wniebowziętej Pani. Zapalają też wszędzie "Płomień Lolka" - "Fiaccola di Lolek".

W naszej gminie sztafeta została przywitana w Sanktuarium Batki  Boskiej Gdowskiej przez proboszcza Stanisława Jarguza i wójta gminy Zbigniewa Wojasa. W asyście strażaków i harcerzy obraz został wniesiony do kościoła. Tam słowo do wiernych i gości włoskich skierował ks. proboszcz. Po krótkiej modlitwie sztafeta wyruszyła do niegowickiej parafii.

Sztafetę biegaczy przywitaliśmy w Marszowicach, w Domu Pamięci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka.  Tam zapalono ogień i siostry Karmelitanki wraz z licznie przybyłymi parafianami i gośćmi modliły się przed wizerunkiem Matki Bożej.

Drogę z Marszowic do Niegowici wszyscy włoscy goście przebyli pieszo a obraz Matki Bożej wieziony był bryczką trzymany w rękach przez ubranych w krakowskie stroje Annę Morajka i Jana Kasprzyka.

Przy pomniku ks. Karola Wojtyły zapalono świecę od ognia niesionego przez biegaczy. Potem wszyscy udali się do świątyni aby uczestniczyć we mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czasie nabożeństwa wszyscy obecni złożyli hołd Matce Bożej Niegowickiej modląc się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Wierni wysłuchali kazania wygłoszonego przez  ks. kanonika Jarosława Cieleckiego. Włoscy goście przekazali pamiątkowe medale i świecę na ręce ks. dziekana Pawła Sukiennika. Ksiądz Dziekan otrzymał też pamiątkowy medal. Podobnymi medali uhonorowano Enrico Mangiarotti, Eleonorę Mardosz, Marię Trzaska i siostry Karmelitanki.

Dzisiaj o godzinie 15.00 wszyscy pielgrzymi uczestniczyli w koronce do Miłosierdzia Bożego a następnie biegacze, obraz Matki Bożej wyruszyli do Wieliczki aby tam w kopalni soli modlić się w kaplicy św. Kingi.

Nowości