Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Sztafeta włoskich biegaczy w naszej parafii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.03.2008.
Wczoraj na teren naszej parafii przybyła sztafeta włoskich biegaczy. W zeszłym tygodniu zapalili oni ogień od świecy na grobie Jana Pawła II i wraz z kopią obrazu Matki Bożej Niegowickiej, poświęconą przez papieża Benedykta XVI, przemierzają trasę z Rzymu do Niegowici odwiedzając różne parafie i sławiąc imię naszej Wniebowziętej Pani. Zapalają też wszędzie "Płomień Lolka" - "Fiaccola di Lolek".

W naszej gminie sztafeta została przywitana w Sanktuarium Batki  Boskiej Gdowskiej przez proboszcza Stanisława Jarguza i wójta gminy Zbigniewa Wojasa. W asyście strażaków i harcerzy obraz został wniesiony do kościoła. Tam słowo do wiernych i gości włoskich skierował ks. proboszcz. Po krótkiej modlitwie sztafeta wyruszyła do niegowickiej parafii.

Sztafetę biegaczy przywitaliśmy w Marszowicach, w Domu Pamięci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka.  Tam zapalono ogień i siostry Karmelitanki wraz z licznie przybyłymi parafianami i gośćmi modliły się przed wizerunkiem Matki Bożej.

 

Drogę z Marszowic do Niegowici wszyscy włoscy goście przebyli pieszo a obraz Matki Bożej wieziony był bryczką trzymany w rękach przez ubranych w krakowskie stroje Annę Morajka i Jana Kasprzyka.

Przy pomniku ks. Karola Wojtyły zapalono świecę od ognia niesionego przez biegaczy. Potem wszyscy udali się do świątyni aby uczestniczyć we mszy świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czasie nabożeństwa wszyscy obecni złożyli hołd Matce Bożej Niegowickiej modląc się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Wierni wysłuchali kazania wygłoszonego przez  ks. kanonika Jarosława Cieleckiego. Włoscy goście przekazali pamiątkowe medale i świecę na ręce ks. dziekana Pawła Sukiennika. Ksiądz Dziekan otrzymał też pamiątkowy medal. Podobnymi medali uhonorowano Enrico Mangiarotti, Eleonorę Mardosz, Marię Trzaska i siostry Karmelitanki. 

 

Dzisiaj o godzinie 15.00 wszyscy pielgrzymi uczestniczyli w koronce do Miłosierdzia Bożego a następnie biegacze, obraz Matki Bożej wyruszyli do Wieliczki aby tam w kopalni soli modlić się w kaplicy św. Kingi. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.