Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Włosko-polskie obchody 3 rocznicy śmierci Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.03.2008.
Włosko-polskie obchody 3 rocznicy śmierci Jana Pawła II

W ciekawy sposób chce uczcić 3 rocznicę śmierci Jana Pawła II grupa 30 Włochów pod przewodnictwem ks. kanonika Jarosława Cieleckiego.

Z Rzymu przywiozą do Polski światło odpalone od znicza na grobie Jana Pawła II. Razem z ,Fiaccola di Lolek", z włoskimi biegaczami peregrynować będzie kopia obrazu Matki Bolej Wniebowziętej z Niegowici, namalowana przez Ewę Gadnicką-Włodarczyk

W ostatnią środę kopia obrazu została poświęcona przez papieża Benedykta XVI. - Po audiencji generalnej na placu Świętego Piotra od światła przyniesionego od grobu Jana Pawła II, jego następca zapali pochodnię „Lolek" i poświęci wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici.

Po audiencji obraz i światło, przy akompaniamencie orkiestry włoskich karabinierów, w procesji obraz i ogień poniesione zostały ulicą Via delia Conziliazione do znajdującego się na jej końcu kościoła Franciszkanów.
Wczesnym wieczorem franciszkanie uroczyście przenieśli obraz do parafii św. Grzegorza VII gdzie pozostał przez całe Triduum Paschalne. Kolejną świątynią, którą nawiedził była kościół św. Ducha, gdzie o godz. 16. spotykają się polscy emigranci.

7 marca „ogień Lolek" i wizerunek Matki Bożej z Niegowici wyruszyły z Rzymu, by poprzez Florencję, Wenecję, Wiedeń, Czechy, dotrzeć do Polski, na Podhale. 29 marca płomień i obraz, poprzez Krzeptówki, dojedzie do Gdowa. Tam o godz. 17.40 zostaną wniesione do kościoła, gdzie nastąpi krótka modlitwa prowadzona przez ks. proboszcza Stanisława Jarguza. W imieniu mieszkańców gdowskiej ziemi powita pielgrzymów wójt Zbigniew Wojas.

 
0 godz. 18.15 obraz i światło zostaną przewiezione do Domu Pamięci Sługi Bożego o.Anzelma Gądka. Tu znów płomień zostanie odpalony. Po krótkiej modlitwie rozpocznie się bieg do Niegowici. Zanim jego uczestnicy wejdą do kościoła, zapalą światło przed pomnikiem ks. Karola Wojtyly. Zapłonie ono także podczas mszy św. w świątyni, w czasie złożenia darów. Po mszy św. - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II o to, by kolejny etap procesu trwał jak najkrócej.
 
W niedzielę, z Niegowici ze światłem i wizerunkiem Matki Bożej włoscy pielgrzymi uczestniczyć będą w mszy św. odprawianej przez kard. Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Potem wrócą do Niegowici, gdzie o godz. 15 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której rozpocznie się bieg do Wieliczki poprzez Wiatowice i Surówki. Jeśli ktoś będzie się czuł na silach, może dołączyć do biegaczy. 0 godz. 19 w kopalni soli, odprawiona zostanie msza św. Obraz i światło pozostaną na noc w kaplicy, do której pielgrzymi wrócą w poniedziałek.
 
Ze światłem i obrazem o godz. 16 wyruszą do Niepołomic, gdzie o godz. 17.30 nastąpi powitanie na Rynku i wejście do kościoła, intronizacja obrazu Matki Bożej z Niegowici i odpalenie światła Jana Pawła II. Polsko-włoska msza św. rozpocznie się o godz. 18. Biegacze nocleg zapewniony mają w staniąteckim klasztorze, który będą mieli okazję zwiedzić. Spotkają się też z niepołomicką młodzieżą. 1 kwietnia po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia wyruszą do Kalwarii Zebrzydowskiej. Następnymi etapami pielgrzymki, która zakończy się 2 kwietnia na beskidzkiej Matysce, będą Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Bielsko-Biała i Radziechowy

(na podstawie artykułu "Dziennik Polski" z dnia 15 marca 2008)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.