Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Wizytacja kanoniczna parafii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
02.03.2008.

 Rozpoczęła się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Przeprowadza ją ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz metropolita krakowski.

 Ksiądz kardynał przybył do naszej parafii o 8.45. Po drodze zatrzymał się przy figurze św. Ojca Pio. Przed kościołem przywitali Go wikariusze naszej parafii. Pozostali parafianie na czele z księdzem dziekanem Pawłem Sukiennikiem i księdzem prałatem Józefem Gąsiorowskim czekali na gościa w kościele. Ksiądz kardynał ucałował relikwie i w uroczystej asyście przeszedł przed ołtarz główny gdzie modlił się przed obrazem Matki Boskiej Niegowickiej. Znamienitego gościa powitał ks. Dziekan Paweł Sukiennik a w imieniu parafian Dorota Bobowska-Szostak i Włodzimierz Wójtowicz. Do księdza kardynała kilka słów powitania skierował ks. kanonik Jarosław Cielecki prosząc o poświęcenie odnowionego obrazu Matki Bożej Wniebowziętej. Ks. kardynała powitał również pan Enrico Mangiarotti, sponsor renowacji obrazu, który wręczył Mu pamiątkowy obraz.  

 Ks. kardynal zwrócił się w krótkim słowie do wszystkich obecnych. Mszę świętą celebrował ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz wraz z księdzem prałatem Józefem Gąsiorowskim, ks. dziekanem Pawłem Sukiennikiem i ks. kanonikiem Jarosławem Cieleckim. Po mszy świętej nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a potem ksiądz kardynał błogosławił pary małżeńskie i osoby samotne.

 Msza święta o godz. 11.00 była spotkaniem młodych małżeństw, dzieci szkolnych, scholi, Liturgicznej Służby Ołtarza, Oazy i Domowego kościoła i zakończona została błogosławieństwem dla tych grup.

O 13.00 odbyła się msza święta z udziałem Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej i Zespołu Charytatywnego. 

 

 Bardzo silny wiatr i deszcz nie wystraszyły naszego zacnego Gościa, który punktualnie o 15.00 pojawił się na cmentarzu parafialnym. W towarzystwie nielicznie przybyłych parafian (chyba większość nie wierzyła, że wizyta na cmentarzu się odbędzie) w strugach deszczu, ksiądz kardynał modlił się odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlil sie na grobach Marii Mordzianki, byłej gospodyni ks. kardynała Karola Wojtyły i ks. dr Teofila Długosza. 

 O 15.30 odbyło się w Marszowicach otwarcie i poświęcenie Domu Pamięci sługi bożego o. Anzelma Gądka. Dom ten powstał na miejscu rodzinnego domu o. Anzelma, w którym urodził się i spędził pierwsze lata życia. Na uroczystość poświęcenia, mimo deszczowej pogody, przybyła liczna grupa mieszkańców Marszowic, zaproszonych gości i sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus, które wybudowały i urządziły Dom Pamięci i będą się nim opiekować.

W czasie wieczornej mszy św. ks. Kardynał udzielił sakramentu bierzmowania. 

Zachęcam do oglądnięcia zdjęć w GALERII 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.