Start arrow Ogłoszenia Parafialne arrow Niedziela Palmowa 9.04.2017
30.05.2017.

Niedziela Palmowa 9.04.2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.04.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici
iedziela Palmowa 9.04.2017

W dzisiejszą niedzielę wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i na tę pamiątkę święcimy palmy w czasie każdej Mszy, a o 10.45 zgromadzimy się na niegowickim rynku, aby po poświęceniu palm wyruszyć procesyjnie z palmami do kościoła..Po tej mszy konkurs na najpiękniejsze palmy.  Spotkanie Rady Duszpasterskiej o 15.00 na plebanii. Droga Krzyżowa o 16.15 Gorzkie Żale o 17.00 a msza popołudniowa o 18.00. Na stolikach ostatnie baranki Caritas a do  puszek zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Składka na cele remontowe. Wymieniono mensy ołtarzowe w ołtarzach bocznych, zakończenie ambony, sprawiliśmy klęcznik na brewiarz św. Jana Pawła II i odnowione zostały klęczniki adoracyjne.

Codziennie będziemy spowiadali rano od 6.30 a po południu od 17.00.

Poniedziałek 10.04.

Msza pogrzebowa śp. Jakuba Mikuły z Nieznanowic o 14.00.

Środa 12.04.

Do południa odwiedziny chorych, do których nie jeździmy co miesiąc, prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii. O 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o 19.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. O posprzątanie kościoła proszę Marszowice Lasowe Domy od p Marii Tuleja do p. Dziedziców. Bóg zapłać mieszkańcom Liplasu.

Wielki Czwartek 13.04

Do południa w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach ks. arcybiskup poświęci olej krzyżma i chorych a wszyscy obecni kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie, gdyż jest to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Mszą wieczorną o 18.00 zaczniemy obchodzić triduum paschalne.

Podczas niej będzie obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom. Obrzęd ten przypomina, że w oczach Bożych wielkim jest ten, kto potrafi służyć. Po mszy przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do północy.

21.00 Godzina święta.

Wielki Piątek 14.04.

Dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja w ciemnicy o 7.00 rano.

10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, które przyniosą ofiarki zebrane do skarbonek wielkopostnych.

15.00 Godzina Miłosierdzia

17.00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego

18.00 Obrzędy Wielkiego Piątku: liturgia słowa Bożego, adoracja Krzyża, komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Bożego grobu i całonocna adoracja.

22.00 Droga Krzyżowa w terenie pójdziemy z Marszowic od starej szkoły do kościoła.

Porządek adoracji nocnej wioskami:

• 24.00 - 1.00 Marszowice

• 1.00- 2.00  Nieznanowice i Pierzchów
  • 2.00 - 3.00 Wiatowice i Liplas
  • 3.00 - 4.00 Krakuszowice, Cichawa
  • 4.00- 5.00  Niewiarów
  • 5.00- 6.00 Niegowić

Porządek adoracji na klęcznikach wywieszony jest w gablotkach i podany na stronie internetowej parafii. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

Wigilia Paschalna 15.04.

Błogosławieństwo pokarmów w kościele o 9.00, 11.00, 13.00

Błogosławieństwo po wioskach:

1 kapłan 9.00 Liplas, Wiatowice, Krakuszowice

2 kapłan 9.00 Cichawa , Pierzchów, Niewiarów

3 kapłan 9.30 Marszowice, Nieznanowice

Po południu:

18.30  Nowenna do Miłosierdzia Bożego

19.00 Obrzędy Wigilii paschalnej: poświecenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrztu, chrzest dzieci i msza święta.

W tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a na obrzędy wieczorne przynieśmy świece chrzcielne. O odkurzenie kościoła po uroczystościach wigilii paschalnej na święta proszę parafian z Niegowici Rynku.

Procesja rezurekcyjna o 6.30 rano w niedzielę.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka. Rada Sołecka wsi Niegowić Zarząd OSP i pogorzelcy składają podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i kwestującym. Zebrano 7100 złotych. Zapłacono z tej sumy za blachę z rynnami i dołożono do zakupu więźby dachowej. Msza św. w intencji darczyńców będzie w drugi dzień świąt o 7.00 rano.