Start arrow Ogłoszenia Parafialne arrow V Niedziela Wielkiego Postu 2.04. 2017
26.04.2017.
V Niedziela Wielkiego Postu 2.04. 2017 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.04.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici
V  Niedziela Wielkiego Postu 2.04. 2017

W dzisiejszą niedzielę na zakończenie Mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Droga Krzyżowa o 16.15, Gorzkie Żale o 17.00 i ostatnia msza o 18.00. Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają baranki wielkanocne a przedstawiciele Niegowici zbierają do puszek na spalony dach p. Tadeusza Szostaka. Natomiast przy stolikach Akcja Katolicka zbiera podpisy pod Europejską Inicjatywą "Mama, Tata i Dzieci”, która domaga się bronić w Unii Europejskiej normalności Małżeństwa i Rodziny; skierowana jest do Parlamentu Europejskiego. Potrzebny jest pesel i podpis. Dzisiaj przypada 12 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

Wtorek 4.04.

św. Izydora z Sewilli, biskupa.

Środa 5.04.

O 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmianka tajemnic Żywego Różańca, zaproszone są szczególnie wszystkie zelatorki.

Czwartek 6.04.

Kolejny raz odbędzie się Biały Marsz. Uroczystość rozpocznie się mszą o 11.00 w kościele w Gdowie a potem trasa będzie prowadzić do Niegowici tą samą drogą, którą szedł przed 69 laty ks. Karol Wojtyła. O 17.00 Godzina święta i spowiedź przed I piątkiem.

I piątek 7.04.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 16.00. Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00 a dla młodzieży i starszych o 18.30. O 20.00 w Łazanach Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Sobota 8.04.

Cały dzień będziemy z zaproszonymi kapłanami spowiadali od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. Będzie dodatkowa msza o 9.30.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, błogosławieństwo palm po każdej mszy a procesja z palmami ruszy o 10.45 z niegowickiego rynku do kościoła. Po mszy konkurs na najpiękniejsze palmy.

O 15.00 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Rodzice ciężko chorego Łukasza z Niewiarowa składają serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy pomagali w kweście. Msza w intencji ofiarodawców w dzisiejszą niedzielę o godzinie 7.00.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. W zakrystii są do odebrania karty na adorację w ciemnicy i przy Bożym Grobie.

Bóg zapłać strażakom z Pierzchowa za omiecenie kościoła z zimowych pajęczyn a rodzicom dzieci klas trzecich ze szkoły w Pierzchowie za porządki zrobione przy Ojcu św. i wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców Liplasu.

Ksiądz Piotr przyjmuje zapisy na wyjazd do Srebrnej Góry do Niedzieli Palmowej. Ks. proboszcz do jutra przyjmuje zapisy na wyjazd śladami siostry Faustyny do Wilna.

Na stolikach dzisiejsza prasa katolicka.