Start
29.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Dane statystyczne za rok 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
31.12.2016.

Dane statystyczne dla Parafii Niegowić za rok 2016

Ochrzczonych zostało 62/53/ dzieci a odprowadziliśmy na cmentarz 41/37/ parafian, przybyło więc 21 parafian.

  chrzty pogrzeby  
Nieznanowice  9 2 7
Liplas 6 0 6
Niegowić 7 4 3
Pierzchów 8 5 3
Wiatowice 8 6 2
Cichawa 8 6 2
Marszowice 8 6 2
Krakuszowice 3 2 1
Niewiarów 5 10 -5
Razem 62 41 21

Oprócz naszych dzieci zostało ochrzczonych 4 dzieci spoza parafii, również spoza parafii było 10 pogrzebów, 3 osoby odeszły z tego świata bez sakramentów świętych, 2 śmierci były samobójcze.

W naszym kościele 38/40/ par ślubowało sobie dozgonną miłość i wierność, 5 par było z licencji z innych parafii.

W minionym roku do I Komunii przystąpiło 49 dzieci klas trzecich a do sakramentu bierzmowania 76 młodzieży trzecich klas gimnazjalnych.

W I piątek i w I sobotę miesiąca odwiedzaliśmy około 60 chorych i roznieśliśmy 728 Komunii św. a 4 szafarzy prawie w każdą niedzielę i święta roznieśli około 300 Komunii św. przed świętami wszyscy chorzy otrzymali sakrament namaszczenia chorych. Rozdanych zostało 112.000 Komunii św. W przeciągu roku wpisało się do księgi gości odprawiających Msze św. w naszym kościele 122 kapłanów, w tym wielu z zagranicy. Dwie panie pracujące w Poradni Rodzinnej udzieliły porad 54 osobom.

Zespół Charytatywny rozprowadził wśród parafian 7 tirów jabłek,/150 ton/, przez naszą parafie dzieci wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli w naszej gminie otrzymywały jabłka. Również rozprowadzaliśmy produkty rolne polskich rolników, których objęło embargo rosyjskie.

W czasie Światowych Dni Młodzieży gościliśmy 1235 uczestników w tym 5 biskupów i 74 kapłanów z Włoch. Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Nieznanowic a Drogi Krzyżowe w terenie były prowadzone z Liplasu i Wiatowic. Chorzy i starsi i przebywający poza granicami kraju mogli łączyć sie z nami oglądając transmisje internetowe z naszego kościoła. Czynna jest także strona parafialna prowadzona przez p. Bogusława Trzaskę.

Rekolekcje wielkopostne prowadził ks. Michał Wilkosz a rekolekcje dla dzieci Zespół Ewangelizacyjny z Nowego Sącza. Największym wydarzeniem było 50 lecie konsekracji kościoła, do którego przygotowaliśmy się przez misje parafialne prowadzone przez księży sercanów.

Wydaliśmy jako parafia 2 książki: „Początek drogi” - historia parafii i budowy kościoła i wznowiliśmy książkę „Pajda chleba” ks. Adama Ziemby.

Jako parafia pomagaliśmy ks. Józefowi Klatce na Madagaskarze, wsparliśmy budowę Centrum Jana Pawła II, remont bursy dla studentek prowadzoną przez siostry Sercanki, hospicjum domowe w Wiśniowej, Miva Polska pomagająca w zakupie pojazdów polskim misjonarzom, chrześcijan w Syrii, Dzieło Nowego Tysiąclecia, Kościół na Wschodzie Europy a darami w naturze Seminarium Duchowne w Krakowie.

Chór im. ks. Adama Ziemby wystawił dwukrotnie jasełka, powiększył się ilościowo i urozmaicił repertuar pieśni i ma zaproszenia do kilku parafii. Wspólnie z chórem z Gdowa dali koncert jubileuszowy. Na nowych organach dała koncert p. Patrycja Knapik.

Młodzież pod kierunkiem ks. Macieja redagowała Wieczernik, ks. Piotr w każdy czwartek prowadzi Krąg Biblijny, powiększyła się schola parafialna, zespół Michael prowadzi I sobotnie wieczorne adoracje, i przygotował w adwencie modlitewny akatyst.

Dzieci mają możliwość należenia do Kółka Misyjnego, bractwa Dzieciątka Jezus, ministrantów, scholi. 20 grup kolędniczych kwestowało na swoich kolegów z Tajlandii. Młodzież jest zapraszana do oazy, Służby Liturgicznej Ołtarza i zaczyna się tworzyć Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Przez cały rok spotykały sie 2 kręgi Domowego Kościoła, bardzo czynnie działała Akcja Katolicka, która wzięła na swoje barki przyjęcie gości w czasie ŚDM, Zespół Charytatywny wspomagał potrzebujących. Swoją pomoc świadczyła także Rada Duszpasterska. W każdy piątek o 19.00 spotykali się a Anonimowi Alkoholicy. Już po raz piaty przyszła piesza pielgrzymka z Nowej Huty. 19 róż różańcowych odmawiało dziesiątek różańca w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego. W minionym roku odszedł do Pana ks. kard. Franciszek Macharski i ks.Władysław Wiecheć, który przed laty u nas pracował.

 Co udało się zrobić w sferze materialnej?

Zbudowanie 30 głosowych organów, jedna strona ławek stałych została odnowiona , wykonane zostało nagłośnienie na zewnętrz kościoła, odnowione 3 nagrobki nauczycieli, remont łazienki w pokoju gościnnym na plebani, remont 1 pokoju na wikarówce, odnowienie zabytkowego fioletowego ornatu.

Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarom składanym na tacę w wysokości 530.000 w kopertach złożyliście 140.000 a 40.000 wpłynęło na organy od sponsorów spoza parafii. W sumie otrzymała parafia 710.000 złotych. Wydatki wyniosły 640.000 złotych. 70.000 złotych powiększyło konto parafii. Parafia ma saldo dodatnie, nie ma żadnych długów.

Co nas czeka w roku 2017?

100 lecie objawień Matki Bożej w Fatimie, uroczystości Bożego Ciała będą w Pierzchowie a Drogi Krzyżowe w Marszowicach i Nieznanowicach. Renowacja misji w czasie adwentu. Z prac materialnych dalsza renowacja ławek i boazerii w kościele, aby usunąć robaka, remont dachu i salki przy plebanii, kanalizacja wszystkich budynków, wyasfaltowanie części parkingu, odnowienie kolejnych nagrobków na cmentarzu.

Bardzo wielu parafianom trzeba podziękować za pracę na rzecz wspólnoty parafialnej. Naszym księżom za ich zaangażowanie, siostrom karmelitankom za ich ofiarną pracę w trosce o kościół, śpiew, dekoracje, katechezę, pranie bielizny kościelnej. Podziękowanie dla pań katechetek, pań prowadzących poradnie Rodzinną, 4 szafarzom, członkom różnych grup parafialnych, tym długo istniejącym i tym raczkującym. Wszystkim, którzy parafię uważają za swoją matkę, którzy się cieszą z jej rozwoju a smucą z niedociągnięć, p. Ali w kuchni, tym, którzy przychodzili do sprzątania kościoła. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać i szczęść Boże w Nowym Roku 2017.

 
następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.