Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Promocja książki "Pajda chleba" ks. Adama Ziemby Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.12.2016.
    Staraniem parafii, a szczególnie ks. Proboszcza Pawła Sukiennika i chóru parafialnego, wznowiono pierwsze wydanie „Pajdy chleba”.
   „Pajdę chleba napisał po wojnie ks. Adam Ziemba, więzień obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Dachau. To właśnie w tej książce wspomina swoje obozowe losy.
   Ksiądz Adam Ziemba był u nas proboszczem w latach 1958 – 1961. My starsi, miło wspominamy ks. Adama. Zachowaliśmy go w naszej wdzięcznej pamięci. Szczególnie został zapamiętany, jako kapłan, który doznał cudownego wstawiennictwa Matki Bożej, o czym pisze w jednym z rozdziałów zatytułowanym: „Ave Maryja”.
Gdy w 2014 roku chór przyjął imię ks. Adama Ziemby, odżyły na nowo wspomnienia o niegowickim Proboszczu. Nastąpiło również duże zainteresowanie jego książką. Zrodziła się myśl o wznowieniu jedynego jej wydania z 1957 roku. Wznowione wydanie zawiera aneks, w którym znajduje się; biogram autora książki i wspomnienia niegowickich parafian z okresu, gdy u nas duszpasterzował.
   Czy warto przeczytać „Pajdę chleba”? Zwracam się z tym pytaniem do młodego pokolenia, bo my seniorzy, czytaliśmy już pierwsze wydanie na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Myślę, że warto przeczytać „Pajdę chleba”. Chociażby dlatego, aby uzmysłowić sobie, że wojna zawsze niesie ze sobą zło, zniszczenie i cierpienie, a także dlatego, aby docenić to, że żyjemy w pokoju i cieszymy się wolnością.W imieniu chóru parafialnego zapraszam wszystkich do stoiska promocyjnego, gdzie chórzyści rozprowadzają wznowione wydanie „Pajdy chleba”,  autorstwa ks. Adama Ziemby, Polaka – patrioty, kapłana wielkiej wiary i modlitwy, naszego Patrona.
   Książka była rozprowadzana 26 grudnia oraz będzie tak samo dostępna w niedzielę 1 stycznia 2017 roku po każdej mszy świętej.

Aniela Florek
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.