27.04.2017.

47. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD (1884-1969) Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.10.2016.
Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD
w 47. rocznicę śmierci

15 października br., w uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła i reformatorki zakonu karmelitańskiego, przypada 47. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD (1884-1969), założyciela sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus.

W łódzkim kościele karmelitów bosych przy ul. Liściastej, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego, Mszę św. o Jego beatyfikację odprawi i homilię wygłosi o. Szymon Plewa OCD, który jeszcze w dzieciństwie, jako ministrant w kościele karmelitów w Krakowie, osobiście poznał Sługę Bożego. Przed Mszą św., jak każdego 15. dnia miesiąca, odczytywane będą prośby i podziękowania za łaski otrzymane przez przyczynę o. Anzelma. Siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus w Łodzi przy ul. Złocieniowej 38 zapraszają do zwiedzania Muzeum Sługi Bożego w ich domu zakonnym.
   W rodzinnej parafii o. Anzelma, w Niegowici k. Wieliczki, duszpasterze oraz siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus, które od ośmiu lat pracują w tej „papieskiej parafii”, o godz. 7 rano będą modlić się wraz z rodakami Sługi Bożego o jego rychłe wyniesienie na ołtarze. W tym dniu będzie można zwiedzić Dom Pamięci Sługi Bożego w pobliskich Marszowicach, w miejscu gdzie przyszedł on na świat.

Także w Rzymie, w bazylice św. Pankracego, gdzie posługują polscy Ojcowie karmelici bosi z prowincji warszawskiej, 15 października o godz. 18. zostanie odprawiona Msza św. o łaskę beatyfikacji o. Anzelma od św. Andrzeja Corsini, ich współbrata.
   Za miesiąc zaś, 14 listopada przypada 90. rocznica założenia Międzynarodowego Kolegium Karmelitów Bosych w Rzymie, którego organizatorem i pierwszym rektorem przez 19 lat był właśnie o. Anzelm Gądek. Z tej okazji w tej karmelitańskiej uczelni Teresianum oraz Instytucie Duchowości (przy Piazza San Pancrazio), która jest kontynuacją dzieła karmelity z polskiego prowincji, w dniu 17 listopada 2016 r., odbędzie się okolicznościowa sesja naukowa poświęcona pamięci Sługi Bożego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy
s. Konrada Dubel CSCIJ