Start
30.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
47. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD (1884-1969) Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.10.2016.
Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD
w 47. rocznicę śmierci


   15 października br., w uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła i reformatorki zakonu karmelitańskiego, przypada 47. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD (1884-1969), założyciela sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus.   W łódzkim kościele karmelitów bosych przy ul. Liściastej, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego, Mszę św. o Jego beatyfikację odprawi i homilię wygłosi o. Szymon Plewa OCD, który jeszcze w dzieciństwie, jako ministrant w kościele karmelitów w Krakowie, osobiście poznał Sługę Bożego. Przed Mszą św., jak każdego 15. dnia miesiąca, odczytywane będą prośby i podziękowania za łaski otrzymane przez przyczynę o. Anzelma. Siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus w Łodzi przy ul. Złocieniowej 38 zapraszają do zwiedzania Muzeum Sługi Bożego w ich domu zakonnym.
   W rodzinnej parafii o. Anzelma, w Niegowici k. Wieliczki, duszpasterze oraz siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus, które od ośmiu lat pracują w tej „papieskiej parafii”, o godz. 7 rano będą modlić się wraz z rodakami Sługi Bożego o jego rychłe wyniesienie na ołtarze. W tym dniu będzie można zwiedzić Dom Pamięci Sługi Bożego w pobliskich Marszowicach, w miejscu gdzie przyszedł on na świat.

   Także w Rzymie, w bazylice św. Pankracego, gdzie posługują polscy Ojcowie karmelici bosi z prowincji warszawskiej, 15 października o godz. 18. zostanie odprawiona Msza św. o łaskę beatyfikacji o. Anzelma od św. Andrzeja Corsini, ich współbrata.
   Za miesiąc zaś, 14 listopada przypada 90. rocznica założenia Międzynarodowego Kolegium Karmelitów Bosych w Rzymie, którego organizatorem i pierwszym rektorem przez 19 lat był właśnie o. Anzelm Gądek. Z tej okazji w tej karmelitańskiej uczelni Teresianum oraz Instytucie Duchowości (przy Piazza San Pancrazio), która jest kontynuacją dzieła karmelity z polskiego prowincji, w dniu 17 listopada 2016 r., odbędzie się okolicznościowa sesja naukowa poświęcona pamięci Sługi Bożego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy
s. Konrada Dubel CSCIJ
postulator
Rzym, 14 X 2016.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.