28.04.2017.
Odwiedza nas 1 gość

Kolejny rok działalności chóru parafialnego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.07.2016.

Minął kolejny rok aktywnej działalności chóru parafialnego. Pracowaliśmy w niezmienionym składzie i pomimo apeli nie pozyskaliśmy żadnych nowych członków. Czekamy na każdego chętnego w myśl zawołania – „jeśli myślisz, że nie umiesz śpiewać, to się mylisz”…

Mijający rok upłynął chórowi na przygotowywaniu pieśni i prezentowaniu ich podczas uroczystości i świąt związanych z rokiem liturgicznym.

Ważnym wydarzeniem dla parafii, był demontaż starych organów i sprowadzenie z Norwegii instrumentu o większych możliwościach i walorach muzycznych oraz dobrze komponujących się z wystrojem naszego kościoła.

s. Natana Szaro oraz emerytowany organista p. Andrzej Mizera otrzymali sentymentalną pamiątkę w postaci drewnianych piszczałek ze starych organów. Szczególnie dla p. Mizery było to wzruszające przeżycie, gdyż przez ponad 40 lat uczestniczył we wszystkich ważnych dla kilku pokoleń parafian ceremoniach kościelnych, grając na tym właśnie instrumencie.

Przed wakacyjną przerwą wszyscy chórzyści spotkali się, aby w sposób szczególny podziękować s. Natanie, za trud i czas włożony w całoroczną pracę z chórem. Z okazji przypadających w tym czasie Imienin złożyliśmy naszej kochanej Siostrze życzenia; niech Najświętsze Serce Jezusa i Maryi, patronuje wszystkim podejmowanym przez nią dziełom w życiu.

Kulminacyjnym wydarzeniem była pielgrzymka do Nowego Sącza – rodzinnego miasta Patrona chóru, ks. Adama Ziemby. W związku z tym przygotowaliśmy oprawę liturgiczną podczas Mszy św. odprawionej przez naszego ks. Proboszcza Pawła Sukiennika. W homilii ks. Proboszcz przybliżył postać bohaterskiego kapłana i jego kapłańską drogę. „Pragniemy wyrazić wdzięczność za jego niezłomną postawę wobec zła, człowieka, którego ukształtowała silna wiara i miłość do ojczyzny. Chcemy spłacić dług wdzięczności za to, że wprowadził nas do nowego kościoła.”

Na cmentarzu komunalnym oddaliśmy hołd naszemu Patronowi, składając kwiaty i znicze przy odrestaurowanym rodzinnym grobowcu Ziembów. Modliliśmy się również o jego wstawiennictwo w potrzebach i dalszych planach chóru. W spotkaniu w Nowym Sączu uczestniczyła siostrzenica ks. Adama Ziemby p. Barbara Marglewska.

Po południu odwiedziliśmy również Maniowy, rodzinną miejscowość naszego Księdza Proboszcza.

Nowości