Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Kolejny rok działalności chóru parafialnego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.07.2016.

 Minął kolejny rok aktywnej działalności chóru parafialnego. Pracowaliśmy w niezmienionym składzie i pomimo apeli nie pozyskaliśmy żadnych nowych członków. Czekamy na każdego chętnego w myśl zawołania – „jeśli myślisz, że nie umiesz śpiewać, to się mylisz”…

Mijający rok upłynął chórowi na przygotowywaniu pieśni i prezentowaniu ich podczas uroczystości i świąt związanych z rokiem liturgicznym.

Ważnym wydarzeniem dla parafii, był demontaż starych organów i sprowadzenie z Norwegii instrumentu o większych możliwościach i walorach muzycznych oraz dobrze komponujących się z wystrojem naszego kościoła.

s. Natana Szaro oraz emerytowany organista p. Andrzej Mizera otrzymali sentymentalną pamiątkę w postaci drewnianych piszczałek ze starych organów. Szczególnie dla p. Mizery było to wzruszające przeżycie, gdyż przez ponad 40 lat uczestniczył we wszystkich ważnych dla kilku pokoleń parafian ceremoniach kościelnych, grając na tym właśnie instrumencie.

Przed wakacyjną przerwą wszyscy chórzyści spotkali się, aby w sposób szczególny podziękować s. Natanie, za trud i czas włożony w całoroczną pracę z chórem. Z okazji przypadających w tym czasie Imienin złożyliśmy naszej kochanej Siostrze życzenia; niech Najświętsze Serce Jezusa i Maryi, patronuje wszystkim podejmowanym przez nią dziełom w życiu.

Kulminacyjnym wydarzeniem była pielgrzymka do Nowego Sącza – rodzinnego miasta Patrona chóru, ks. Adama Ziemby. W związku z tym przygotowaliśmy oprawę liturgiczną podczas Mszy św. odprawionej przez naszego ks. Proboszcza Pawła Sukiennika. W homilii ks. Proboszcz przybliżył postać bohaterskiego kapłana i jego kapłańską drogę. „Pragniemy wyrazić wdzięczność za jego niezłomną postawę wobec zła, człowieka, którego ukształtowała silna wiara i miłość do ojczyzny. Chcemy spłacić dług wdzięczności za to, że wprowadził nas do nowego kościoła.”

Na cmentarzu komunalnym oddaliśmy hołd naszemu Patronowi, składając kwiaty i znicze przy odrestaurowanym rodzinnym grobowcu Ziembów. Modliliśmy się również o jego wstawiennictwo w potrzebach i dalszych planach chóru. W spotkaniu w Nowym Sączu uczestniczyła siostrzenica ks. Adama Ziemby p. Barbara Marglewska.

Po południu odwiedziliśmy również Maniowy, rodzinną miejscowość naszego Księdza Proboszcza.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.