26.04.2017.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - potrzebni wolontariusze Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.12.2015.
     Drodzy Parafianie w czasie Światowych Dni Młodzieży końcem lipca przyszłego roku na terenie naszej parafii będziemy gościć około 1300 młodych ludzi z obcych krajów/ jeszcze nie wiemy z jakich/. Młodzi ludzie będą rozlokowani, w połowie w naszych domach w drugiej połowie w budynkach szkolnych i remizach. Nasz kościół parafialny został obrany za miejsce głoszenia katechez przez biskupów z tych krajów z których będzie młodzież.
Są nam potrzebni wolontariusze- którzy będą działać w naszej parafii- aby pomóc dostać się im na nocleg, przygotowaniu śniadań dla tych którzy będą w szkołach i remizach-i dla tych w domach jeśli śniadania nie będzie mogła zapewnić im rodzina która ich przyjmuje;  do przygotowań katechez; szukamy także ludzi mogących służyć znajomością obcych języków.
    Apelujemy do osób od 18 roku życia wzwyż do zaangażowania się w pomoc. Jeśli ktoś ukończył 16 lat musi mieć zgodę rodziców. Taka pomoc na pewno zaowocuje w różnego rodzaju dobro.
    Potrzebna jest każda para rąk, taka sytuacja naszej Ojczyźnie na pewno w najbliższym czasie się nie powtórzy, będzie to wydarzenie historyczne.
    Światowe Dni Młodzieży zainicjował Jan Paweł II nasz wikary i my jesteśmy jego pierwszą parafią i dlatego nie tylko mamy się tym szczycić ale przełożyć to na konkretne działanie.
    Na naszej stronie parafialnej jest link na zapisy dla wolontariuszy w naszej parafii. Każdy wolontariusz otrzyma pakiet wolontariusza: koszulkę, plecak, ubezpieczenie.
    Po kolędzie dostaniemy zwięzłą ulotkę na której będzie także numer specjalnego konta, gdyż to będzie naszą parafię trochę pieniędzy kosztować.
    Przygotowujemy wspólne wielkie wydarzenie, bądź jednym z nich.

Nowości