Start
23.06.2017.
Modlitwa w drodze
Modlitwa w drodze
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Inauguracja Roku Księdza Karola Wojtyły Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.01.2008.

W dniu 3 stycznia 2008 r. odbyła sie uroczysta inauguracja Roku Księdza Karola Wojtyły w Gminie Gdów. Rok taki ogłosiła swoją uchwałą Rada Gminy Gdów dla upamiętnienia 60 rocznicy przybycia ks. Karola Wojtyły do naszej niegowickiej parafii. Uroczystej inauguracji dokonał ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz w czasie uroczystości w gdowskim Domu Kultury. Na uroczystość przybyli parlamentarzyści, władze wojewódzkie i powiatowe oraz gminne. Księdza Kardynała powitały chlebem i solą kobiety z Kół Gospodyń oraz dzieci. 

     


Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej z Gdowa oraz chóru Tutte le Corde.

 

Ponadto wręczono nagrody laureatom konkursu poetyckiego ,,Sięgam pamięcią do mojej pierwszej parafii w Niegowici". Albumami o tematyce papieskiej nagrodzone zostały uczennice Gimnazjum im. księdza Karola Wojtyły w Niegowici: Katarzyna Kraszewska, Katarzyna Sroka oraz Agnieszka Pieprzyk. Nagrodę otrzymała również Stanisława Michałek, która w swej twórczości wiele poświęca osobie Jana Pawła II.

W związku z inauguracją Roku Księdza Karola Wojtyły odbył się także wernisaż fotografii Adama Wojnara, przedstawiających rajdy i marsze poświęcone Ojcu Świętemu oraz fotografie pochodzące z archiwum Bogusława Trzaski i parafii Niegowić upamiętniające związki wikarego Wojtyły z Niegowicią.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.