27.04.2017.

Nowa biografia sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.08.2015.
Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu ukazała się drukiem nowa publikacja, pt. „Ojciec Anzelm. Życie i dzieło Sługi Bożego o. Anzelma od św. Andrzeja Corsini (Maciej Józef Gądek 1884-1969)”, s. 280.
Autorami tej popularnonaukowej biografii pokornego zakonnika i kapłana pochodzącego z parafii Niegowić są: s. Konrada Dubel, karmelitanka Dzieciątka Jezus i zarazem postulator procesu beatyfikacyjnego, oraz dr Paweł Sieradzki, pracownik naukowy Centrum Dziedzictwa Kulturowego Polonii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Książka posiada przedmowę abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego oraz o. Saverio Cannistrà OCD, generała zakonu karmelitów bosych.
Dzięki szerokiej prezentacji źródeł, pochodzących z ponad 80 archiwów europejskich – dokumentów, pism i fotografii z poszczególnych etapów życia Sługi Bożego, po raz pierwszy publikowanych, czytelnicy mogą dużo więcej dowiedzieć się o cichym i pracowitym życiu i duchowości tego wielkiego polskiego karmelity, kandydata na ołtarze. Do biografii został dołączony wybór jego listów, przemówień oraz ciekawe wspomnienia jego uczniów, naocznych świadków jego życia.

Książkę można nabyć w księgarni diecezjalnej w Sandomierzu, a także u sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus w Łodzi, Niegowici oraz w Domu Pamięci Sługi Bożego o. Anzelma w Marszowicach.
Publikacja ta została już przetłumaczona i wydana w języku włoskim i hiszpańskim. W przygotowaniu są tłumaczenia na język francuski i angielski.

Nowości