27.04.2017.

Kuchnia Papieska w TVP1 w świąteczny poniedziałek Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.04.2015.

W świąteczny poniedziałek widzowie programu pierwszego Telewizji Polskiej obejrzą kolejne odcinki Kuchni Papieskiej. Kuchnia Papieska to dokument filmowy z udziałem znanych osób z dziedzin kultury, nauki i religii wsparty fabularyzowaną retrospekcją historyczną, komentarzami ilustrowanymi i dyskusją w studiu plenerowym. Nieodłącznym elementem Kuchni Papieskiej są ulubione potrawy Karola Wojtyły, Papieża Polaka.

Fabuła drugiego odcinka „Pasja w Jego życiu” to filmowa opowieść o życiu Karola Wojtyły od dnia wybuchu drugiej wojny światowej, pracy w kamieniołomach, wstąpienia do seminarium, święceń kapłańskich i pierwszej parafii w Niegowici, aż do dnia konsekracji na biskupa pomocniczego. Debatę o pasji w życiu i relacjach z drugim człowiekiem podejmą goście zaproszeni do stołu w Parafii w Niegowici. O trudnych wyborach w życiu i o pogodzeniu pasji z życiem zawodowym rozmawiać będą: Olga Bołądź, Przemysław Babiarz, Tomasz Szczepanik, Radosław Pazura, ks. Paweł Sukiennik i uczennica Karola Wojtyły – Maria Trzaska. Potrawy Kuchni Papieskiej będą przygotowywać Robert Makłowicz i Teresa Lipowska.

Trzecia część pt. "Dialog w Jego życiu" przeniesie widzów w czasy peerelowskiej rzeczywistości. Jak Karol Wojtyła jako kardynał podejmował dialog w trudnych czasach PRL? Jak toczyły się jego losy w Polsce od 1958 roku do powołania na tron Piotrowy? Tematem trzeciego odcinka będzie dialog międzykulturowy, międzypokoleniowy i międzyreligijny. Jak rozmawiać i jak porozumiewać się we współczesnym świecie. Dyskusję przy stole w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich podejmą: Wojciech Pszoniak, Marta Lipińska, Emilian Kamiński, Rafał Brzozowski i inni. Kardynalskie potrawy przygotują Marta Lipińska i Robert Makłowicz.

Odcinek drugi: „Pasja w Jego życiu”, rok prod. 2015, TVP1, 6 kwietnia 2015, godz.12.20
Odcinek trzeci: Dialog w Jego życiu", rok prod. 2015, TVP1, 6 kwietnia 2015, godz.12.50

Informacje ze strony Instytutu Dialogu Międzykulturowego.

Zdjęcia z nagrania programu w Niegowici

Nowości