29.05.2017.
Odwiedza nas 1 gość

Światowe Dni Młodzieży 2016 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.01.2015.

Deklaracja przyjęcia młodych w rodzinie

W lipcu 2013 w Rio de Janeiro młodzież całego świata niecierpliwie oczekiwała na ogłoszenie przez Ojca Świętego Franciszka miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Dziś wiemy, że to my, Polacy, zostaliśmy wybrani na gospodarzy i w dniach 26–31 lipca 2016 młodzi ze wszystkich kontynentów spotkają się w Krakowie. By mogli oni w pełni przeżyć ten czas, już teraz musimy wspólnie podjąć trud przygotowania organizacyjnego i duchowego.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 25 lipca–1 sierpnia 2016 (lub krócej). Spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Polski, Krakowa i Polaków. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty.
Prosimy o nocleg dla nich oraz o zapewnienie im śniadania. Wszelkie informacje z tym związane będą przekazywane Państwu przez działający przy parafii Komitet Parafialny ŚDM Kraków 2016. Zostaną tam Państwo poinformowani m.in. o dokładnym terminie przyjazdu i wyjazdu, liczbie i narodowości młodych, miejscu ich odbioru i godzinach powrotu z uroczystości. Pozostałe elementy takie, jak np. transport młodych, organizacja ich czasu wolnego, ubezpieczenie czy pomoc w tłumaczeniach zapewni młodym Komitet Parafialny.

Wypełnioną WSTĘPNĄ DEKLARACJĘ prosimy dostarczyć do swojej parafii do końca stycznia 2015.

POBIERZ DEKLARACJĘ: Część 1   Część 2

Strona Światowych Dni Młodzieży 2016