27.04.2017.

Jubileusz pracy organistowskiej pana Mieczysława Tulei Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.06.2014.
 W niedzielę 25.05. 2014 r. przeżywaliśmy jubileusz pracy organistowskiej pana Mieczysława Tulei pochodzącego z Marszowic. W jego intencji była sprawowana Msza św. o godz.18:00 poprzedzona półgodzinnym koncertem organowym wykonanym przez  pana Witolda Zalewskiego – organistę katedry na Wawelu. Koncert organowy został wzbogacony przez utwory wokalno – instrumentalne: wokal – sopranistka Ludmiła Staroń i organy – Witold Zalewski. Mszę św. sprawowało pod przewodnictwem ks. Proboszcza Pawła Sukiennika kilku kapłanów: ks. Robert Tyrała, ks. Stanisław Mieszczak, ks. Jan Dubas, ks. Stanisław Pająk, ks. Tadeusz Dąbrowski. W czasie sprawowanej Liturgii śpiewał chór parafialny z Niegowici i grała orkiestra dęta z Biskupic.
Pan Mieczysław Tuleja jest znanym i cenionym organistą. Gra od 50 lat w kościele św. Stanisława na Dębnikach w Krakowie, był długie lata wicedyrektorem w Państwowym Liceum Muzycznym im.
F. Chopina, wykładowcą w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej, członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej. Pod jego okiem swój warsztat muzyczny rozwijało wielu znanych organistów.

Nowości