Start
29.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
OBCHODY 130. ROCZNICY URODZIN O. ANZELMA Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
17.05.2014.
  Parafialnemu świętowaniu obchodów 130. rocznicy urodzin Sługi Bożego o. Anzelma, w nie-dzielę 23 lutego b.r., przewodniczył o. dr Andrzej Ruszała OCD, prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, a współcelebrowali z nim: ks. dziekan Paweł Sukiennik oraz kilku Ojców karmelitów z klasztoru krakowskiego. Oprócz parafian, zaproszonych gości i czcicieli Sługi Bożego, przybyło ok. 80 sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus z trzech polskich prowincji, na czele z Matką Generalną – M. Błażeją Stefańską.
Przed Mszą św. w kościele parafialnym dzieci z Bractwa Dzieciątka Jezus, założonego i prowadzonego przez s. Roselinę Śliwa z klasztoru w Niegowici, jak każdego miesiąca, odprawiły "Betlejemkę", w której uczestniczyły także Siostry-goście. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11 – odprawianej w intencji dziękczynnej za dar życia i powołania o. Anzelma oraz o jego beatyfikację –  homilię wygłosił o. Prowincjał. Pięcioosobowa wspólnota Sióstr w Niegowici, na czele z s. przełożoną Gracjaną Topolewską, które już szósty rok modlą się i pracują apostolsko w rodzinnej parafii o. Założyciela, w otwartych progach nowo wybudowanego klasztoru, przyjęły wszystkich gości na posiłek.
Około godz. 14. uczestnicy uroczystości urodzinowych przejechali do oddalonego o 2 km Do-mu Pamięci Sługi Bożego o. Anzelma w Marszowicach, gdzie ks. prał. Paweł Sukiennik dokonał po-święcenia Oratorium „Emmanuel”. Członkowie Rodziny Gądków przywitali gości w progach Domu Pamięci staropolskim zwyczajem – chlebem i solą.
Po Liturgii Słowa ks. Dziekan odmówił modlitwy poświęcenia ikony oraz tabernakulum, a na-stępnie modlitwę o beatyfikację Sługi Bożego o. Anzelma. Schola sióstr z Łodzi i Ksawerowa wykonała kilka pieśni – kompozycji do słów o. Anzelma – po czym głos zabrała Matka Generalna oraz s. Postulator. Wszystkich gości spotkała miła niespodzianka: zostali obdarowani „bułeczkami marszowickimi” przez naszych sąsiadów, ubranych w regionalne stroje krakowskie, podobnie jak przed 130 laty obdarzała swoje dzieci gospodyni tego domu, mama o. Anzelma – Salomea Gądek.
Siostry i inni goście mogli jeszcze w galerii (na dole Domu Pamięci) obejrzeć prezentacje multimedialne, a zwłaszcza film dokumentalny z jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich Ojca Anzelma, z 25 lipca 1957 r. w Czernej. Film ten, pozyskany z materiałów archiwalnych, jest wła-snością Postulacji o. Założyciela w Łodzi i podobnie jak inne filmy o Słudze Bożym, jest udostępniony zwiedzającym Dom Pamięci.

NOWA ROLA DOMU PAMIĘCI SŁUGI BOŻEGO O. ANZELMA GĄDKA W MARSZOWICACH

Od 23 lutego 2014 r. Dom Pamięci Sł. B. O. Anzelma w Marszowicach spełnia nie tylko rolę muzeum, ale jest także miejscem modlitwy i pogłębienia życia duchowego, przeznaczonym na indywidualne rekolekcje osób konsekrowanych. Zgodnie z pozwoleniem władz kościelnych i zakonnych, z oratorium mogą korzystać zarówno Siostry Zgromadzenia, które pragną wyciszenia i pogłębienia charyzmatu Zgromadzenia, jak też inne osoby konsekrowane, które chcą spędzić kilka dni na samotności i modlitwie. Za pozwoleniem J.Em. kard. St. Dziwisza, metropolity krakowskiego, na czas odprawiania przez kogoś rekolekcji, będzie tam przechowywany Najświętszy Sakrament.
Oratorium „Emmanuel” ma służyć przede wszystkim, jako miejsce kontemplacji Słowa Bożego, Słowa, które się stało Ciałem (J 1,14), Emmanuel – „Bóg z nami” (Iz 7,14; Mt 1, 23). Ta bliblijna prawda stanowi równocześnie „serce” charyzmatu i duchowości Sługi Bożego o. Anzelma Gadka OCD. Dlatego nad tabernakulum umieszczona jest ikona Dzieciątka Jezus „Emmanuela”, napisana specjalnie dla tego miejsca. Jest również erygowana Droga krzyżowa. Obrazki po-szczególnych stacji Drogi krzyżowej - są darem p. prof. Zofii Włodek z Krakowa i pochodzą z rodowej kaplicy dworskiej w niedalekiej Dąbrowicy.

s. Konrada Dubel, postulator
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.