30.05.2017.
Odwiedza nas 2 gości

Przyjęcie do Bractwa Dzieciątka Jezus Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.01.2014.
 W uroczystość Bożego Narodzenia 25. 12.  2013 r. pierwsza grupa dzieci została przyjęta do Bractwa Dzieciątka Jezus. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca w naszym kościele o godz. 10:25 będzie prowadzone przez dzieci z Bractwa nabożeństwo Drogi Betlejemskiej (rozważanie dwunastu tajemnic z życia Dzieciątka). Wszystkie chętne dzieci od klasy I mogą przyjść  na spotkania formacyjne w każdą sobotę o godz. 10:00 na salkę koło plebanii.

Celem Bractwa jest:
  • - rozszerzanie czci i nabożeństwa do Boskiego Dzieciątka Jezus;
  • - rozważanie życia Pana Jezusa w Nazarecie i naśladowanie Jego pokory, posłuszeństwa, zawierzenia Bogu Ojcu
  • - powierzenie się opiece Boskiego Dzieciątka Jezus, aby strzegło niewinności Jego czcicieli, zachowało ich od wszelkiego zła i demoralizacji, aby za Jego wzorem wzrastały „w latach, w mądrości i łasce u Boga i ludzi” (Łk 2,52), pod opieką Matki Bożej.
  • - Pogłębienie ducha Dziecięctwa Bożego u członków Bractwa.
Kult Dzieciątka Jezus wpisuje się w kult osoby Jezusa Chrystusa Zbawiciela świata. Obejmuje czcią i nabożeństwem tajemnicę Wcielenia Słowa, czyli Syna Bożego, oraz tajemnicę Jego życia od poczęcia do dwunastego roku życia. Kult zrodził się i rozwinął
w tradycji karmelitańskiej. Jak czytamy w Księdze Królewskiej (1 Krl 18, 41-46), mąż Boży Prorok Eliasz modląc się na górze Karmel, ujrzał chmurkę małą niczym ludzka dłoń, unoszącą się nad morzem, która była obrazem Najświętszej Maryi Panny, wybranej przez Boski Majestat na matkę Syna Bożego. W późniejszych wiekach Maryja wyróżniła tę wspólnotę zakonną, określając ją mianem swojego Zakonu.
Dziecko wnosi do każdej rodziny radość, pokój, miłość, jedność. Przez nabożeństwo do Dzieciątka Jezus odrodzą się nasze rodziny, domy napełnią się szczęściem, zapanuje w nich atmosfera serdeczności, zrozumienia i wzajemnej miłości. Przez cześć, uwielbienie i adorowanie tajemnicy Dziecięctwa Bożego spłyną na nas nieprzebrane łaski i błogosławieństwa, wsparcie w codziennych potrzebach, postęp w cnotach.
 „Im więcej mnie uczcicie, tym więcej błogosławić wam będę” , usłyszał o. Cyryl, karmelita bosy, gdy modlił się przed cudowną figurą Dzieciątka Jezus w Pradze.
BOSKIE DZIECIĄTKO JEZUS KRÓLUJ I BŁOGOSŁAW NAM.
s. Roselina, karmelitanka Dzieciątka Jezus

Nowości