Start
29.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Rok 2014 Rokiem Dzieciątka Jezus Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.12.2013.
Rok 2014 – Rokiem Dzieciątka Jezus

Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, przez dziewięcioletnią Nowennę przygotowuje się do wielkiego Jubileuszu 100-lecia swego istnienia (1921-2021). Zostało założone 31 grudnia 1921 r. przez Sługę Bożego o. Anzelma Gądka OCD i Sługę Bożą M. Teresę Kierocińską.
Każdy rok tej wielkiej nowenny ma swój program wewnętrznej pracy i odnowy duchowej, tak poszczególnych Sióstr jak i całych wspólnot. Jest to dla nas szczególny czas powrotu do źródeł, do pism Założycieli, poznania i pogłębienia charyzmatu oraz weryfikacji wierności Konstytucjom z zastosowaniem ich do dzisiejszych „znaków czasu” i apostolstwa Zgromadzenia.

W tymże kluczu - Rok 2014 w naszym Zgromadzeniu - jest ogłoszony Rokiem Dzieciątka Jezus.
W program tegorocznej pracy duchowej wpisuje się kilka wydarzeń, które pomogą nam go realizować. Powrót do źródeł - to powrót do korzeni, do domu, gdzie „wszystko się zaczęło…” Taką rolę spełnia dla nas miejsce urodzenia Ojca Założyciela – obecnie: Dom Pamięci Sługi Bożego Ojca Anzelma Gądka OCD w Marszowicach, w parafii Niegowić.
Oto kilka ważnych wydarzeń:


 • ♦  31 grudnia 2013 r. – 92. rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. W naszych kaplicach zakonnych o północy jest odprawiana Msza św. poprzedzona godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
 • ♦  18 stycznia 2014 r. w Niegowici - Archidiecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych.
 • W tym wydarzeniu będzie również moment na przedstawienie postaci Sługi Bożego o. Anzelma Macieja Gądka, karmelity bosego. Uczynią to Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus pracujące od 5 lat w Niegowici.
 • Maciej Gądek (1884-1969), syn Antoniego i Salomei z Kowalskich, jako chłopiec wzrastał w atmosferze wiary oraz rodzinnych i parafialnych zwyczajów bożonarodzeniowych. W okresie Bożego Narodzenia wraz z tatusiem przygotowywał w domu rodzinnym szopkę i wielką gwiazdę, by potem z kolegami brać udział w kolędowaniu w swojej wiosce i w parafii.
 • Miłość do Dzieciątka Jezus wzrastała wraz z nim. Do Szkoły ludowej w Niegowici uczęszczał w latach 1891-1894. W Archiwum Szkoły Podstawowej w Niegowici zachowane są Katalogi uczniów, a w zakonnym Archiwum Karmelitów Bosych świadectwa szkolne Macieja Gadka z tamtych lat. Później, jako uczeń słynnego gimnazjum w Wadowicach i alumn konwiktu karmelitańskiego, w latach 1895-1901, pod opieką św. Rafała Kalinowskiego, przeora klasztoru, umiłował zwyczaje karmelitańskie i kult Dzieciątka Jezus praktykowany w tym zakonie. Zdarzyło się raz Maciusiowi, że niechcący ukruszył rączkę woskowej figurki Dzieciątka Jezus, którą procesyjnie przenoszono do jego pokoju. Tak się tym szczerze przejął, że w sercu swoim przyrzekł Dzieciątku Jezus, że odtąd całym życiem będzie Mu służył. W taki to sposób Dzieciątko Jezus wybrało go sobie do wypełnienia wielkiej misji w Kościele.
 • ♦  25 stycznia 2014 r. - obchody 100-lecia erekcji Bractwa Dzieciątka Jezus,
 • którego inicjatorem i pierwszym dyrektorem był Sł. B. o. Anzelm. Głosił on dla dzieci - w krakowskim kościele karmelitów na Rakowickiej - piękne kazania o Dzieciątku Jezus, których oryginalny tekst zachował się do naszych czasów (znajduje się w Archiwum Założyciela w Łodzi). Z okazji 100-lecia Bractwa na Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie odbędzie się sesja pt. „Dzieciątko Jezus w Karmelu”. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału - program załączamy.
 • ♦  24 lutego 2014 r. – przypada 130. rocznica urodzin Sługi Bożego o. Anzelma Macieja Gądka. Obchody tej rocznicy odbędą się w niedzielę 23 lutego 2014 r. Mszy św. o godz. 11 w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Niegowici będzie przewodniczył o. dr Andrzej Ruszała, prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Tego dnia zostanie poświęcone Oratorium p.w. Dzieciątka Jezus w Domu Pamięci Sługi Bożego w Marszowicach, gdzie Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z różnych wspólnot Zgromadzenia oraz inne osoby konsekrowane, będą mogły odprawiać indywidualne rekolekcje.
 • ♦  15 października 2014 r. – w Łodzi obchody 45. rocznicy śmierci Sługi Bożego.
 • Pod koniec życia o. Anzelm wyznał współbraciom: „Całe życie ćwiczyłem się w miłości Dzieciątka Jezus...” Słowa te wypisane są na Jego grobie - w przedsionku kościoła karmelitów w Łodzi – i wyrażają największy sekret jego ukrytego życia duchowego, motyw jego poświęcenia i dzieł, które podejmował dla Boga i dla Kościoła.
 • Módlmy się do Dzieciątka Jezus przez pośrednictwo Sługi Bożego o. Anzelma, który był Jego wielkim czcicielem, o łaski potrzebne nam i członkom naszych rodzin, by nas wspierał na drodze wiary i wierności życiowemu powołaniu i codziennym obowiązkom.
 • ♦  31 grudnia 2014 r. – 93. rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.
 • s. Konrada Dubel KDzJ
postulator
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.