Start
30.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Zakończenie nawiedzenia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.10.2013.
 To przeszło rok temu 31 lipca 2012 nawiedził naszą parafię obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie jego wielkich czcicieli, świętej siostry Faustyny i błogosławionego Jana Pawła II. Pamiętamy tę dobę, kiedy tutaj gromadziliśmy się poszczególnymi wioskami, stanami i uwielbialiśmy Jego Miłosierdzie. Przed przyjęciem obrazu w gronie kapłanów naszej parafii i po konsultacji z Radą Duszpasterską postanowiliśmy wzorem nawiedzenia obrazu Matki Bożej Niegowickiej, aby nasze domy nawiedziły także 3 obrazy Pana Jezusa Miłosiernego.
I tak 1 sierpnia w dniu pożegnania obrazu Pana Jezusa, który przekazaliśmy do Brzezia rozpoczęła się peregrynacja obrazów w trzech pierwszych wioskach: Cichawie, Pierzchowie i Niegowici. Cichawa z kolei przekazała Krakuszowicom i Wiatowicom. Pierzchów mieszkańcom Niewiarowa i Nieznanowic.  Niegowić natomiast Marszowicom. W ostatnim  miesiącu 2 obrazy nawiedzały Liplas a w ostatnim tygodniu dołączył jeszcze trzeci obraz.
Nawiedzenie rodzin w Liplasie zakończy się w piątek 4 października w centrum Liplasu. Naszym pragnieniem jest, aby sobota 5 października- wtedy przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny - każda wioska urządziła czuwanie w swojej remizie. Pierzchów, Liplas i Cichawa będą gościć pielgrzymujące obrazy. Natomiast inne wioski niech według własnych możliwości i własnych pomysłów urządzą takie nabożeństwo u siebie w remizie.
W niedzielę 6 października urządzamy gwiaździstą procesję z swoich wiosek do kościoła parafialnego na mszę o godzinie 11.00, abyśmy tutaj wszyscy mogli dziękować za odebrane łaski.
Do procesji, która wyruszy z Pierzchowa dołączą po drodze najpierw mieszkańcy Niewiarowa /przy skręcie z głównej drogi do wioski/ a potem na Bydlówce  mieszkańcy Nieznanowic.
Do idących z obrazem z Liplasu dołączą na Dąbrowach mieszkańcy Marszowic i Niegowici.
Natomiast do idących z Cichawy pod cmentarzem przyłączą się mieszkańcy Krakuszowic i Wiatowic.
Ponieważ pierwsza niedziela października jest niedzielą różańcową, proszę wszystkie wioski aby po drodze odmówiły 4 tajemnice chwalebne różańca świętego. Kiedy już pójdą wszyscy razem / 3 wioski/ aby rozważali ostatnią piątą tajemnicę Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny. Po południu już nie będzie specjalnej procesji różańcowej do pięciu ołtarzy, tylko odprawimy zwykłe nabożeństwo różańcowe.
Wszyscy spotkają się na placu przed kościołem i na parę minut przed 11.00 zostaną przez nas kapłanów wprowadzeni do wnętrza świątyni.
Tak się wspaniale składa, że będzie to w czasie, kiedy przypada wspomnienie świętej siostry Faustyny i kiedy już będziemy znać datę kanonizacji bł. Jana Pawła II.
Jak wyglądało nawiedzenie Pana Jezusa w naszej rodzinie, co wniosło w nasze domy, to każdy z nas wie najlepiej.
Myślę, że po nawiedzeniu powzięliśmy pewne postanowienia dla naszej rodziny. Chciałbym, aby widomym znakiem nawiedzenia był w każdej rodzinie wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego, którego jeśli nie mamy to będzie możliwość zakupienia u sióstr w sklepiku. Niech drugim owocem nawiedzenia będzie nauczenie się przez domowników odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Życzę poszczególnym wioskom i członom wielu pomysłów w przeprowadzeniu sobotniego czuwania i gwiaździstej procesji.
O animowanie proszę członków Rady Duszpasterskiej i Zelatorki Żywego Różańca.

Ks. Proboszcz
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.