30.05.2017.
Odwiedza nas 2 gości

Zakończenie nawiedzenia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
01.10.2013.
 To przeszło rok temu 31 lipca 2012 nawiedził naszą parafię obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie jego wielkich czcicieli, świętej siostry Faustyny i błogosławionego Jana Pawła II. Pamiętamy tę dobę, kiedy tutaj gromadziliśmy się poszczególnymi wioskami, stanami i uwielbialiśmy Jego Miłosierdzie. Przed przyjęciem obrazu w gronie kapłanów naszej parafii i po konsultacji z Radą Duszpasterską postanowiliśmy wzorem nawiedzenia obrazu Matki Bożej Niegowickiej, aby nasze domy nawiedziły także 3 obrazy Pana Jezusa Miłosiernego.
I tak 1 sierpnia w dniu pożegnania obrazu Pana Jezusa, który przekazaliśmy do Brzezia rozpoczęła się peregrynacja obrazów w trzech pierwszych wioskach: Cichawie, Pierzchowie i Niegowici. Cichawa z kolei przekazała Krakuszowicom i Wiatowicom. Pierzchów mieszkańcom Niewiarowa i Nieznanowic.  Niegowić natomiast Marszowicom. W ostatnim  miesiącu 2 obrazy nawiedzały Liplas a w ostatnim tygodniu dołączył jeszcze trzeci obraz.
Nawiedzenie rodzin w Liplasie zakończy się w piątek 4 października w centrum Liplasu. Naszym pragnieniem jest, aby sobota 5 października- wtedy przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny - każda wioska urządziła czuwanie w swojej remizie. Pierzchów, Liplas i Cichawa będą gościć pielgrzymujące obrazy. Natomiast inne wioski niech według własnych możliwości i własnych pomysłów urządzą takie nabożeństwo u siebie w remizie.
W niedzielę 6 października urządzamy gwiaździstą procesję z swoich wiosek do kościoła parafialnego na mszę o godzinie 11.00, abyśmy tutaj wszyscy mogli dziękować za odebrane łaski.
Do procesji, która wyruszy z Pierzchowa dołączą po drodze najpierw mieszkańcy Niewiarowa /przy skręcie z głównej drogi do wioski/ a potem na Bydlówce  mieszkańcy Nieznanowic.
Do idących z obrazem z Liplasu dołączą na Dąbrowach mieszkańcy Marszowic i Niegowici.
Natomiast do idących z Cichawy pod cmentarzem przyłączą się mieszkańcy Krakuszowic i Wiatowic.
Ponieważ pierwsza niedziela października jest niedzielą różańcową, proszę wszystkie wioski aby po drodze odmówiły 4 tajemnice chwalebne różańca świętego. Kiedy już pójdą wszyscy razem / 3 wioski/ aby rozważali ostatnią piątą tajemnicę Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny. Po południu już nie będzie specjalnej procesji różańcowej do pięciu ołtarzy, tylko odprawimy zwykłe nabożeństwo różańcowe.
Wszyscy spotkają się na placu przed kościołem i na parę minut przed 11.00 zostaną przez nas kapłanów wprowadzeni do wnętrza świątyni.
Tak się wspaniale składa, że będzie to w czasie, kiedy przypada wspomnienie świętej siostry Faustyny i kiedy już będziemy znać datę kanonizacji bł. Jana Pawła II.
Jak wyglądało nawiedzenie Pana Jezusa w naszej rodzinie, co wniosło w nasze domy, to każdy z nas wie najlepiej.
Myślę, że po nawiedzeniu powzięliśmy pewne postanowienia dla naszej rodziny. Chciałbym, aby widomym znakiem nawiedzenia był w każdej rodzinie wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego, którego jeśli nie mamy to będzie możliwość zakupienia u sióstr w sklepiku. Niech drugim owocem nawiedzenia będzie nauczenie się przez domowników odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Życzę poszczególnym wioskom i członom wielu pomysłów w przeprowadzeniu sobotniego czuwania i gwiaździstej procesji.
O animowanie proszę członków Rady Duszpasterskiej i Zelatorki Żywego Różańca.

Ks. Proboszcz

Nowości