29.05.2017.
Odwiedza nas 1 gość

Tak było na XIV Parafiadzie 2013 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.08.2013.
XIV Parafiada za nami. O godzinie 13.30 na niegowickim Orliku rozpoczął się II Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej, do którego zgłosiło się 7 zespołów. Główne uroczystości tradycyjnie miały miejsce na placu przy kościele. Wspaniała pogoda przyciągnęła tłumy parafian, którzy bawili się znakomicie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcją dla dzieci było wesołe miasteczko oraz Cyrk „ANIME”.

Można było jeździć na bardzo małym rowerku, chodzić na szczudłach czy spróbować swoich sił w poruszaniu się po linie. Wielkim zainteresowaniem dzieciaków cieszyły się ogromne bańki mydlane.  W konkursie rodzinnym tym razem rywalizowano w konkurencji gotowania zupy. Szachiści mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w symultanie szachowej.

Na plenerowej scenie zaprezentowali się młodzi artyści pochodzący z powiatu wielickiego. Zaśpiewały Klaudia Gawlik i Oliwia Baran, zatańczył znakomity zespół FRESH z Cichawy. Wielkie wrażenie na słuchaczach zrobiła Alicja Pustuła, pochodząca z Krakuszowic skrzypaczka, która przy akompaniamencie mgr Agnieszki Korczyńskiej zagrała krótki koncert.

Gwiazdą wieczoru był zespół MAGNIFICAT   z Wilamowic w diecezji bielsko-żywieckiej. Zespół działa od 2004 i był jedyną polską grupą, która wystąpiła podczas Festiwalu Młodych w ramach 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie w 2011 r.

Wielkim powodzeniem cieszyła się akcja „Zrób sobie niespodziankę”. Sprzedano wszystkie losy. Wylosowane osoby mogły wziąć udział w konkursie o bł. Janie Pawle II. Nagrody były bardzo atrakcyjne. Parafiada zakończyła się zabawą taneczną pod gołym niebem.

Nowości