Start
29.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Zmarł ks. Prałat Józef Gąsiorowski Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.03.2013.

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 20 marca 2013 w wieku 93 lat zmarł 

 ŚP

ksiądz Prałat Józef Gąsiorowski

proboszcz naszej parafii w latach 1971-1995
wieloletni dziekan naszego dekanatu

Urodził się 3 lutego 1920 r. w Stróżnej koło Gorlic. Ukończył gimnazjum w Wadowicach, do Seminarium Duchownego w Krakowie wstąpił w 1945 r., studiował na jednym roku m.in. z ks. kard. Andrzejem Deskurem i ks. kard. Franciszkiem Macharskim; ukończył także Wydział Teologiczny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Święcenia kapłańskie przyjął 2 kwietnia 1950 r. 

Pracę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz w Dobczycach gdzie pracował od 15 sierpnia 1950 do 20 grudnia 1951. Następne 7 lat pełnił posługę duszpasterską w Wieliczce. Od 1958 roku pełnił funkcję proboszcza w parafii w Łazanach. W dniu 26 czerwca 1971 został przeniesiony do Niegowici gdzie był proboszczem do 27 czerwca 1995. W Niegowici spędził ostatnie lata życie jako emeryt-rezydent. Mimo swojego wieku i kłopotów ze zdrowiem prawie do końca czynnie brał udział w życiu parafii. W 1989 roku otrzymał godność prałata. Przez cztery kadencje od roku 1971 do 1992, piastował stnowisko dziekana Dekanatu Dobczyce.

Przyjaciel bł. Jana Pawła II. Chodzili do tego samego gimnazjum w Wadowicach, byli kolegami i jako chłopcy grali razem w piłkę. W tym samym czasie studiowali w Seminarium Duchownym w Krakowie. W czasach późniejszych kontaktowali się nie tylko jako koledzy: ks. kardynał Wojtyła był zwierzchnikiem ks. proboszcza Gąsiorowskiego. W serdecznej relacji pozostali aż do śmierci bł Jana Pawła II.

Przeniesienie ciała z plebanii do kościoła (Importa) odbędzie się 22 marca (piątek) o godz. 16.00, w uroczystości weźmie udział ks. kardynał Franciszek Macharski.

Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza 23 marca (sobota) o godz. 16.00

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.