29.05.2017.
Odwiedza nas 1 gość

Święto Niepodległości 11.11.2012 r. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.11.2012.
   Święto Niepodległości wyjątkowo w tym roku odbyło się w niedzielę, przy pięknej jesiennej pogodzie, gromadząc liczne grono ludzi, pragnących modlić się podczas uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele WNMP w Niegowici.
   Mszę św. Koncelebrował ks. Dziekan Paweł Sukiennik wraz z równolatkiem naszej wolnej Ojczyzny - ks. Prałatem Józefem Gąsiorowskim. W homilii ks. Dziekan Paweł Sukiennik zachęcał licznie zgromadzoną młodzież, harcerzy i zuchów do poznawania burzliwej historii naszego kraju, bohaterstwa i patriotyzmu Polaków, którzy z miłości do Ojczyzny oddali dla niej życie.
   Na uroczystość  bardzo licznie przybyli mieszkańcy parafii, wszystkie poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w tym także  OSP z Klęczany, 2 poczty sztandarowe Polskiego Stronnictwa Ludowego, przedstawiciel kombatantów p.Bolesław Nowak, poczty sztandarowe z wszystkich szkół, przedstawiciele władz samorządowych wraz z wójtem p. Zbigniewem Wojasem.
   Piękną oprawę uroczystości stworzyli bardzo licznie zgromadzeni harcerze i zuchy, którzy jak baletnice wkroczyli do Domu Bożego.
   Piękna dekoracja w kościele podkreślała doniosły nastrój uroczystości oddając w ten sposób chwałę i cześć poległym za wolność Ojczyzny.
   Orkiestra Dęta Gminy Gdów, którą dyrygował p. Adam Czyżowski, w rytmie marsza prowadziła uczestników uroczystości na cmentarz, gdzie reprezentanci poszczególnych instytucji, złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów w kwaterze wojskowej, w tym także młodzież ze Szkoły Podstawowej z Książnic i z Jaroszówki.
   Domy okoliczne przybrane były flagami, a my sami poprzez uczestnictwo i zaangażowanie w patriotycznej uroczystości, okazaliśmy miłość do Ojczyzny i w ten sposób upamiętniliśmy 94 rocznicę odzyskania przez naród polski niepodległości.

Nowości