Start
29.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Święto Niepodległości 11.11.2012 r. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.11.2012.
   Święto Niepodległości wyjątkowo w tym roku odbyło się w niedzielę, przy pięknej jesiennej pogodzie, gromadząc liczne grono ludzi, pragnących modlić się podczas uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele WNMP w Niegowici.
   Mszę św. Koncelebrował ks. Dziekan Paweł Sukiennik wraz z równolatkiem naszej wolnej Ojczyzny - ks. Prałatem Józefem Gąsiorowskim. W homilii ks. Dziekan Paweł Sukiennik zachęcał licznie zgromadzoną młodzież, harcerzy i zuchów do poznawania burzliwej historii naszego kraju, bohaterstwa i patriotyzmu Polaków, którzy z miłości do Ojczyzny oddali dla niej życie.
   Na uroczystość  bardzo licznie przybyli mieszkańcy parafii, wszystkie poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej w tym także  OSP z Klęczany, 2 poczty sztandarowe Polskiego Stronnictwa Ludowego, przedstawiciel kombatantów p.Bolesław Nowak, poczty sztandarowe z wszystkich szkół, przedstawiciele władz samorządowych wraz z wójtem p. Zbigniewem Wojasem.
   Piękną oprawę uroczystości stworzyli bardzo licznie zgromadzeni harcerze i zuchy, którzy jak baletnice wkroczyli do Domu Bożego.
   Piękna dekoracja w kościele podkreślała doniosły nastrój uroczystości oddając w ten sposób chwałę i cześć poległym za wolność Ojczyzny.
   Orkiestra Dęta Gminy Gdów, którą dyrygował p. Adam Czyżowski, w rytmie marsza prowadziła uczestników uroczystości na cmentarz, gdzie reprezentanci poszczególnych instytucji, złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów w kwaterze wojskowej, w tym także młodzież ze Szkoły Podstawowej z Książnic i z Jaroszówki.
   Domy okoliczne przybrane były flagami, a my sami poprzez uczestnictwo i zaangażowanie w patriotycznej uroczystości, okazaliśmy miłość do Ojczyzny i w ten sposób upamiętniliśmy 94 rocznicę odzyskania przez naród polski niepodległości.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.