27.04.2017.
Odwiedza nas 1 gość

43. Rocznica narodzin dla nieba Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.11.2012.
W dniu 15 października 2012 r. obchodziliśmy 43. rocznicę śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka (1884-1969), karmelity bosego i Założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. W kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi, gdzie znajdują się doczesne szczątki Sługi Bożego, obchodziliśmy tę rocznicę przez dwa dni. W niedzielę 14. X. Mszy św. o beatyfikację Sługi Bożego, z udziałem licznych wiernych i sióstr Zgromadzenia, przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marek Kaczmarek. W dniu samej rocznicy, w uroczystość św. Teresy od Jezusa Doktora Kościoła, Mszy św. o godz. 18. oraz modlitwie o beatyfikację o. Anzelma odmawianej każdego miesiąca przy grobie Sługi Bożego, przewodniczył o. Krzysztof Wesołowski, przeor łódzkiego klasztoru karmelitów bosych. Przed Mszą św. zostały odczytane prośby i podziękowania za łaski otrzymywane przez wstawiennictwo Sługi Bożego, o których wierni informują nasze Biuro Postulacji.
Każda rocznica odejścia do wieczności kandydata na ołtarze, czyli pamiątka jego „narodzin dla nieba”, pomaga ożywić wiarę w jego wstawiennictwo u Boga w naszych potrzebach oraz przybliża – jak ufamy - do jego beatyfikacji.
Wszystkim czcicielom Sługi Bożego pragnę podać kilka aktualnych informacji z prac Wicepostulacji w Łodzi. Ze względu na trwanie rzymskiej fazy procesu beatyfikacyjnego, postulator ma obowiązek rezydowania w Rzymie i tam też podejmuję pracę nad pisaniem tzw. „Positio o życiu i cnotach Sługi Bożego”. Na terenie archidiecezji konieczne było zatem mianowanie wicepostulatora. Decyzją przełożonej generalnej Zgromadzenia - M. Błażei Stefańskiej - z 29 czerwca 2012 r., nominację na wicepostulatora Sprawy beatyfikacji o. Anzelma otrzymała s. Imelda Ewa Kwiatkowska. Siostra przez 15 lat pracowała w Postulacji Sł. B. jako archiwistka, a podczas diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego pełniła funkcję notariusza Trybunału.
Obecnie w Wicepostulacji trwają prace archiwalne oraz redakcyjne. Przygotowywany jest do druku, w serii „Biblioteka Założyciela”, 12. tom pism Sługi Bożego, pt. „Droga do miłości doskonalej”. Publikacja dotyczyć będzie charyzmatu o. Anzelma, jakim jest tajemnica dziecięctwa Bożego, przeżywanego w duchu reguły karmelitańskiej. Jest to ważne dzieło, tak dla naszego Zgromadzenia, jak i dla wszystkich, którzy pragną zdobywać świętość żyjąc duchowością Karmelu. Ponadto, w naszym klasztorze na Złocieniowej, chcemy urządzić trzecią salę Muzeum Sługi Bożego, gdzie oprócz pamiątek zachowanych przez Zgromadzenie, będą eksponowane materiały archiwalne w formie multimedialnej. Potrzebujemy jednak na ten cel pomocy materialnej.
Pragnę ponadto poinformować, że w ostatnich dniach października br. Kuria Metropolitalna w Łodzi zatwierdziła nową Modlitwę – do prywatnego odmawiania przez wiernych – „Wezwania do Sługi Bożego o. Anzelma Gądka”. Zamieszczamy ją również na stronie internetowej Parafii Niegowić - w dziale „Modlitwy”.
Zwracam się, jak zawsze, z prośbą o modlitwę o błogosławieństwo Boże w naszych pracach, a także o cud za przyczyną Sługi Bożego, który w procesie beatyfikacyjnym prowadzonym przez ludzi, jest pieczęcią samego Boga.

s. Konrada Dubel KDzJ
postulator