27.04.2017.

XIII Parafiada 2012 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.08.2012.

Już po raz trzynasty parafialny oddział Akcji Katolickiej zorganizował Parafiadę. W dniu 19 sierpnia mogliśmy uczestniczyć w zabawie z wieloma atrakcjami. Na boisku Orlik 2012 odbył się I Rodzinny Turniej Siatkówki, w którym zwyciężyła rodzina Kaletów, przed rodziną Strycharzy i Kyrców.

Na boisku kibice mogli oglądnąć pokazowe mecze piłki nożnej. W pierwszym spotkaniu drużyna Krakowskiej Akademii Piłkarskiej pokonała zespół Gdovii (drużyny młodzików rocznik 2000) w drugim lektorzy z Zakliczyna pokonali druzyne naszych lektorów. Wygrane zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez księdza dziekana Pawła Sukiennika.

W godzinach od 10.00 do 14.00 w domu Emaus trwała akcja honorowego oddawania krwi. 28 dawców oddało ok 10 litrów bezcennego daru życia.

Na placu przy kościele uczestników parafiady czekało wiele atrakcji i konkursów. Były zabawy dla dzieci, konkursy rodzinne, spotkania z ciekawymi ludźmi, symultana szachowa, pokaz ratownictwa medycznego, konkurs wiedzy o dotychczasowych parafiadach. Gwiazdą wieczoru był zespół New Life'm. Rozstrzygnięta została akcja "Zrób sobie niespodziankę". Osoby, które zostały wylosowane, aby otrzymać nagrodę musiały prawidłowo odpowiedzieć na pytania związane z bł. Janem pawłem II. Impreaza zakończyła się wspólną zabawą i modlitwą.

Więcej zdjęć w galerii

Nowości