30.05.2017.
Odwiedza nas 2 gości

Nawiedzenie Obrazem Miłosierdzia Bożego w naszej Parafii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.08.2012.
Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie wielkich apostołów Bożego Miłosierdzia – św. Faustyny i bł. Jana Pawła II - przybyły do naszej wspólnoty parafialnej z parafii Jaroszówka.

Licznie zgromadzeni parafianie, panie z KGW w strojach regionalnych, strażackie poczty sztandarowe, służba liturgiczna i księża dekanatu niegowickiego na czele z ks. dziekanem Pawłem Sukiennikiem oraz gość specjalny JE ks. kardynał Stanisław Dziwisz powitali Obraz na niegowickim rynku. Obraz i relikwie po wyjęciu z samochodu-kaplicy procesyjnie zostały przeniesione do kościoła gdzie nastąpiło uroczyste powitanie przez przedstawicieli dzieci, młodzieży i parafian oraz księży.

JE ks. kardynał Stanisław Dziwisz przewodniczył Mszy Świętej, w czasie której skierował słowo pasterskie do wiernych. Poświęcił równie trzy kopie obrazu Miłosierdzia Bożego, które w środę rozpoczęły nawiedzenie rodzin w naszej parafii. Po mszy św. wierni mogli ucałować relikwie św. Faustyny i bł. Jana Pawła II.

Następnie rozpoczęła się adoracja obrazu prowadzona przez Akcję Katolicką, Radę Parafialną, Krąg Biblijny i Zespół Charytatywny, Strażaków i mężczyzn.
O godz. 2100 rozpoczęła się Msza Św. z udziałem księży rodaków i księży, którzy pracowali w naszej parafii, w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz o umocnienie w powołaniu, odprawiona pod przewodnictwem ks. kanonika Józefa Pilcha proboszcza parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Bulowicach, ks. kanonika Jerzego Wyporka proboszcza Parafii Matki Boskiej Śnieżnej w Tokarni oraz ks. kanonika Stanisława Czernika proboszcza Parafii Świętego Macieja w Andrychowie.

W mszy świętej uczestniczyli ponadto:
byli wikariusze niegowickiej parafii:
  • Ks. kanonik Marian Krzystek proboszcz Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Rabie Niżnej
  • Ks. kanonik Józef Sowiński proboszcz Parafii Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza w Nidku
  • Ks. kanonik Wojciech Janke proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego w Lalikach
  • Ks. Jacek Konieczny dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, członek Rady Caritas Archidiecezji Krakowskiej, konsultor Rady ds. Rodziny Konfrenecji Episkopatu Polski, asystent kościelny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej
  • Ks. kanonik Wiesław Maciaszek proboszcz Parafii św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej
  • Ks. kanonik Jan Mędrzak proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Wysokiej k/Jordanowa
  • Ks.Tadeusz Dąbrowski proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Orawce
  • Ks. Bogdan Ciołczyk proboszcz Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Leńczach
  • Ks. Tadeusz Pawlica wikary Parafii Św. Judy Tadeusza w Krakowie
  • Ks. Łukasz Ślusarczyk wikary Parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie
księża rodacy:
  • Ks. kanonik Stanisław Skowronek proboszcz Parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Osielcu
  • Ks. kanonik Adam Szostak proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Krakowie-Wróblowicach
  • Ks. kanonik Kazimierz Turakiewicz proboszcz Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Dobczycach
  • Ks. kanonik Marian Chyrc proboszcz Parafii MB Zwycięskiej w Krakowie
  • Ks. Tadeusz Rudek wikary Parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanem
  • Ks. Józef Piotrowicz wikary Parafii Zesłania Ducha Świętego w Nowej Górze
  • Ks. kanonik Adam Wyporek proboszcz Parafii Świętego Michała Archanioła w Witkowicach
oraz siostry zakonne:
  • Siostra Teresa Wilkońska
  • Siostra Genowefa Szostak

Po mszy adorację prowadziła młodzież a o 2300 odbyła się Droga Krzyżowa dla rodzin prowadzona przez Kręgi Domowego Kościoła
W godzinach 2400 - 600 - adorację prowadzili parafianie z poszczególnych wiosek, w godzinach 1200 - 1400 obraz adorowały Róże Różańcowe. W czasie Mszy Świętych i adoracji wspaniałą oprawę muzyczną tworzyła scholla "Gaudium".

O godz. 1500 koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczęło się pożegnanie obrazu. Po Mszy Świętej obraz i relikwie zostały wyprowadzone z kościoła i udały się do parafii w Brzeziu. Trzy kopie obrazu Miłosierdzia Bożego odprowadzone zostały procesyjnie do rodzin w Niegowici, Pierzchowie i Cichawie.

Nowości