27.04.2017.

Dzisiaj Obraz Jezusa Miłosiernego, relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II w naszej parafii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
31.07.2012.
 Od dzisiaj będziemy przeżywać czas nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Obraz i relikwie będziemy witać o godzinie 16.30 na rynku niegowickim w kościele zgromadzimy się o 16.00 i procesyjnie udamy się na niegowicki rynek. Nabożeństwo pożegnania rozpoczniemy w środę o godzinie 15.00.W czasie pożegnania obrazu, który przekażemy do parafii Brzezie, rozpocznie się nawiedzanie rodzin naszej parafii. Społeczności wioskowe Niegowici, Pierzchowa i Cichawy przeniosą obrazy do pierwszych rodzin w swoich wioskach.
Na mszy na rozpoczęcie nawiedzenia będzie składka na budowę centrum Jana Pawła II w Krakowie.
Podczas nawiedzenia 31 lipca będziemy gościć ks. kardynała Stanisława Dziwisza i kapłanów z całego dekanatu. Postarajmy się udekorować całą trasę przejazdu Obrazu od mostu w Nieznanowicach do granicy ze Szczytnikami. Udekorujmy także swoje domy.
We wtorek po mszy na przywitanie, będzie można z kościoła zabrać ogień od zapalonej przez biskupa świecy miłosierdzia i zanieść go do domu. W tym celu będzie można nabyć u lektorów przygotowane lampiony. Niech świecą się w oknach naszych domów na znak łączności z naszą świątynią, w której gościmy Pana Jezusa, św. Siostrę Faustynę i bł. Jana Pawła II.  Ten ogień proszę także zapalić w czasie nawiedzenia naszego domu. Będzie on płonął w kaplicy Miłosierdzia Bożego aż do końca nawiedzenia naszych rodzin.

Nowości