Start
29.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Nawiedzenie Obrazem Miłosierdzia Bożego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.07.2012.

 Drodzy Parafianie!

Szybkimi krokami zbliżamy się do wielkiej i podniosłej uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez obraz Miłosierdzia Bożego i relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Jana Pawła II (które także posiada nasza parafia).
Obraz rozpocznie nawiedzać dekanat niegowicki w następującej kolejności: parafia w Biskupicach, Łazanach, Gdowie, Tarnawie, Łapanowie, Jaroszówce, Niegowici i Brzeziu. Do naszego dekanatu obraz zostanie przekazany z Parafii Raciechowice a z Brzezia pojedzie do parafii w Niepołomicach. Nasze przygotowanie do przyjęcia i uczczenia obrazu Miłosierdzia Bożego idzie dwoma drogami. Już od stycznia, co miesiąc zastanawiamy się nad uczynkami miłosierdzia "co do ciała" i "co do duszy". Od soboty 28 lipca przez niedzielę 29 do poniedziałku 30 lipca będzie trwało triduum, zakończone spowiedzią parafialną.

Program Nawiedzenia

Obraz przyjmiemy na niegowickim rynku we wtorek 31 lipca około godziny 16.30 i procesyjnie z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II przejdziemy do kościoła parafialnego. Modlić się będziemy całą dobę, podzieleni na różne grupy. Program szczegółowy zostanie wydrukowany na oddzielnych informatorach, które będzie mogła mieć każda rodzina. Na ostatnim posiedzeniu Rady Duszpasterskiej prosiłem, aby całą trasę pielgrzymującego obrazu od mostu na Rabie aż po granicę cichawsko-szczytnicką ubrały poszczególne wioski w następującej kolejności:
  • od mostu na Rabie do tartaku -Nieznanowice i Pierzchów,
  • od tartaku do Usterii - Niewiarów,
  • od Usterii do Rynku niegowickiego -Marszowice i Liplas,
  • od kościoła wzdłuż drogi dojazdowej do szkoły i do skrzyżowania na Przedewsiu- Niegowić,
  • od tabliczki Krakuszowice do skrętu na Cichawę -Wiatowice,
  • ostatni odcinek - Krakuszowice z Cichawą.

Każdy stara się także ubrać własny dom i obejście -jest to święto w całej naszej parafii. Chcemy, aby owoce nawiedzenia nie minęły tak szybko, po jednym dniu i dlatego wzorem nawiedzenia naszych domów przez Matkę Bożą, również po nawiedzeniu Obrazem Miłosierdzia Bożego, każdą naszą rodzinę nawiedzi obraz "Jezu, ufam Tobie". W dniu zakończenia nawiedzenia w naszej parafii, czyli 1 sierpnia, zostaną poświęcone 3 kopie obrazu Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się nawiedzenie naszych rodzin. Wzorem poprzedniego nawiedzenia, parafia została podzielona na 3 rejony:

  • I rejon - Cichawa, Krakuszowice, Wiatowice
  • II rejon - Pierzchów, Niewiarów, Nieznanowice
  • III rejon - Niegowić, Marszowice, Liplas

Z obrazem pójdzie podręcznik nawiedzenia, Dzienniczek siostry Faustyny, kronika nawiedzenia. Nawiedzenie będzie się odbywało według ustalonego porządku, a sąsiedzi będą sobie przekazywali obraz. Jest wielka prośba, aby nie zmieniać kolejności nawiedzenia. Odczytajmy tę kolejność jako znak Boży, przez który Pana Jezus chce coś w naszych relacjach sąsiedzkich uzdrowić, umocnić. Rodzina przyjmująca Pana Jezusa w tym cudownym znaku, namalowanym przecież pod Bożym natchnieniem, powinna wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty a w sam dzień nawiedzenia być na Mszy św. i przystąpić do
Komunii świętej. Doba nawiedzenia w naszym domu powinna być w miarę naszych możliwości dniem świątecznym. Oby doba nawiedzenia w naszej parafii w dniu 31.07 j 1.082012 i doba nawiedzenia w następnych miesiącach w domach przyniosły zbawienne owoce dla naszej wspólnoty parafialnej i dla każdej nawiedzanej rodziny.

Ks. Paweł Sukiennik Proboszcz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.