27.04.2017.

Nawiedzenie Obrazem Miłosierdzia Bożego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.07.2012.

Drodzy Parafianie!

Szybkimi krokami zbliżamy się do wielkiej i podniosłej uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez obraz Miłosierdzia Bożego i relikwii św. siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Jana Pawła II (które także posiada nasza parafia).
Obraz rozpocznie nawiedzać dekanat niegowicki w następującej kolejności: parafia w Biskupicach, Łazanach, Gdowie, Tarnawie, Łapanowie, Jaroszówce, Niegowici i Brzeziu. Do naszego dekanatu obraz zostanie przekazany z Parafii Raciechowice a z Brzezia pojedzie do parafii w Niepołomicach. Nasze przygotowanie do przyjęcia i uczczenia obrazu Miłosierdzia Bożego idzie dwoma drogami. Już od stycznia, co miesiąc zastanawiamy się nad uczynkami miłosierdzia "co do ciała" i "co do duszy". Od soboty 28 lipca przez niedzielę 29 do poniedziałku 30 lipca będzie trwało triduum, zakończone spowiedzią parafialną.

Program Nawiedzenia

Obraz przyjmiemy na niegowickim rynku we wtorek 31 lipca około godziny 16.30 i procesyjnie z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II przejdziemy do kościoła parafialnego. Modlić się będziemy całą dobę, podzieleni na różne grupy. Program szczegółowy zostanie wydrukowany na oddzielnych informatorach, które będzie mogła mieć każda rodzina. Na ostatnim posiedzeniu Rady Duszpasterskiej prosiłem, aby całą trasę pielgrzymującego obrazu od mostu na Rabie aż po granicę cichawsko-szczytnicką ubrały poszczególne wioski w następującej kolejności:
  • od mostu na Rabie do tartaku -Nieznanowice i Pierzchów,
  • od tartaku do Usterii - Niewiarów,
  • od Usterii do Rynku niegowickiego -Marszowice i Liplas,
  • od kościoła wzdłuż drogi dojazdowej do szkoły i do skrzyżowania na Przedewsiu- Niegowić,
  • od tabliczki Krakuszowice do skrętu na Cichawę -Wiatowice,
  • ostatni odcinek - Krakuszowice z Cichawą.

Każdy stara się także ubrać własny dom i obejście -jest to święto w całej naszej parafii. Chcemy, aby owoce nawiedzenia nie minęły tak szybko, po jednym dniu i dlatego wzorem nawiedzenia naszych domów przez Matkę Bożą, również po nawiedzeniu Obrazem Miłosierdzia Bożego, każdą naszą rodzinę nawiedzi obraz "Jezu, ufam Tobie". W dniu zakończenia nawiedzenia w naszej parafii, czyli 1 sierpnia, zostaną poświęcone 3 kopie obrazu Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się nawiedzenie naszych rodzin. Wzorem poprzedniego nawiedzenia, parafia została podzielona na 3 rejony:

• I rejon - Cichawa, Krakuszowice, Wiatowice
  • II rejon - Pierzchów, Niewiarów, Nieznanowice
  • III rejon - Niegowić, Marszowice, Liplas

Z obrazem pójdzie podręcznik nawiedzenia, Dzienniczek siostry Faustyny, kronika nawiedzenia. Nawiedzenie będzie się odbywało według ustalonego porządku, a sąsiedzi będą sobie przekazywali obraz. Jest wielka prośba, aby nie zmieniać kolejności nawiedzenia. Odczytajmy tę kolejność jako znak Boży, przez który Pana Jezus chce coś w naszych relacjach sąsiedzkich uzdrowić, umocnić. Rodzina przyjmująca Pana Jezusa w tym cudownym znaku, namalowanym przecież pod Bożym natchnieniem, powinna wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty a w sam dzień nawiedzenia być na Mszy św. i przystąpić do
Komunii świętej. Doba nawiedzenia w naszym domu powinna być w miarę naszych możliwości dniem świątecznym. Oby doba nawiedzenia w naszej parafii w dniu 31.07 j 1.082012 i doba nawiedzenia w następnych miesiącach w domach przyniosły zbawienne owoce dla naszej wspólnoty parafialnej i dla każdej nawiedzanej rodziny.

Ks. Paweł Sukiennik Proboszcz

Nowości