27.04.2017.

Budowa klasztoru sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.03.2012.

BUDOWA KLASZTORU SIÓSTR KARMELITANEK DZIECIATKA JEZUS
I KAPLICY P.W. DZIECIĄTKA JEZUS
W NIEGOWICI

Od 15 sierpnia 2008 r. na poddaszu Domu Pamięci w Marszowicach zamieszała trzyosobowa wspólnota Sióstr Karmelitanki Dzieciątka Jezus, by odtąd modlić się i pracować dla parafii niegowickiej. Za zgodą Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, Ks. Dziekan Paweł Sukiennik oraz Parafianie, ofiarowali Siostrom działkę budowlaną obok kościoła w Niegowici. W rodzinnej parafii Sł.B.o.Anzelma Gądka, Założyciela Zgromadzenia, siostry pragną zbudować Dom zakonny dla większej wspólnoty Sióstr.

Zadaniem i celem Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Kościele jest życie duchem Bożego dziecięctwa, modlitwa i apostolstwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracujemy w parafiach jako katechetki, zakrystianki, organistki oraz charytatywnie wśród ubogich rodzin; organizujemy rekolekcje i dni skupienia; prowadzimy przedszkola, oraz pracujemy na misjach. Tym charyzmatem pragniemy żyć i dawać świadectwo także w rodzinnej parafii Ojca Założyciela. Pracujemy w Niegowici pomagając kapłanom w pracy duszpasterskiej, opiekujemy się Domem Pamięci Sł. B. o. Anzelma Gądka w Marszowicach oraz oprowadzamy pielgrzymów przybywających do Niegowici szlakiem Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dnia 22 lutego 2009 r., z okazji 125. rocznicy urodzin Sł. B. o. Anzelma Gądka, ks. Dziekan Paweł Sukiennik, w obecności parafian, zaproszonych gości oraz Sióstr, dokonał poświęcenia placu pod budowę klasztoru i kaplicy zakonnej p.w. Boskiego Dzieciątka Jezus, którego wielkim czcicielem był właśnie Sługa Boży o. Anzelm. Kamień węgielny pod budowę kaplicy Siostry otrzymałyśmy z Betlejem, z Groty Narodzenia Pana Jezusa. Projekt klasztoru wykonała p. arch. inż. Elżbieta Langer. Wykonawcą budowy klasztoru jest miejscowa, dobra i wypróbowana już firma Pana Stanisława Boguty - "INSTBUD" z Nieznanowic.

Licząc wyłącznie na Opatrzność Bożą i pomoc dobrych ludzi, pod patronatem św. Józefa, w maju 2010 r. rozpoczęłyśmy budowę klasztoru i kaplicy. Wiele prac zostało już wykonanych: w 2010 r. wzniesiono mury, budynek nakryto dachem; w 2011 r. dzięki pomocy wielu dobrych ludzi zostały zakupione i wstawione okna i drzwi zewnętrzne, budynek został zamknięty i ocieplony. Na dalsze prace nie mamy środków, ale jak zwykle zawierzamy te sprawę św. Józefowi i Jego dalszej ojcowskiej opiece. Obecnie można byłoby rozpocząć prace wewnątrz budynku, zakładając instalację elektryczną grzewcza, gazową i wodociągową. Są to bardzo kosztowne prace.

Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli z pokorną i serdeczną prośbą o dalszą pomoc finansową. Jako wyraz naszej wdzięczności obiecujemy modlitwę w Waszych intencjach.

Szczególnym orędownikiem dla swoich Rodaków jest Sługa Boży O. Anzelm Gądek, nasz Założyciel. Za jego wstawiennictwem odprawiamy nieustanną nowennę za wszystkich Dobroczyńców, którzy wspierają dzieło budowy klasztoru oraz za wszystkich potrzebujących, którzy proszą nas o modlitwę w swoich intencjach. Otrzymujemy także wiele podziękowań za otrzymane przez ludzi łaski. Każdego 15. Dnia miesiąca (w dniu śmierci Sługi Bożego) w kościele parafialnym jest odprawiana Msza św. o łaskę rychłej beatyfikacji O. Anzelma.

Podajemy numer konta bankowego, na które można wpłacać ofiary na rzecz  naszej budowy. Będziemy wdzięczne za każdą ofiarę przekazaną na ten cel:

Nr konta PLN: PL 76 1020 2892 0000 5902 0367 9990
Bank PKO BP. S.A. I /O Kraków,