Start
30.05.2017.
Transmisja na żywo
Msza Święta
Msza Święta II
Menu strony
Chór parafialny
Nadanie imienia
Aktualności
Kanonizacja Jana Pawła II
Plakat
Wideo
Film z koncertu
Zdjęcia z koncertu
Jan Paweł II
Kalendarium 1920-1978
Młodość
Okupacja
Kapłaństwo
Biskup Wojtyła
Kardynał Wojtyła
Pontyfikat 1978-1990
Pontyfikat 1991-2005
Pielgrzymki do Polski
Wszystkie Pielgrzymki
Papieskie dokumenty
Twórczość
Testament
W niegowickiej parafii
Jak Go pamiętamy?
Ojciec Anzelm
Ojciec Anzelm Gądek
Proces beatyf.
Modlitwa
Sylwetka o.Anzelma
Aktualności
Galeria
Aud. Radia Watykan 1
Aud. Radia Watykan 2
Wywiad 17 VIII 2013
Wezwanie do Sługi Bożego Anzelma Gądka
Pieśni dla Jana Pawła II
Imprimatur ks.Kardynała
Janie Pawle , teraz przyjdź
Inwokacja
Na Ucztę Pana
Oddany Maryi
Boże miłości
Litania do Bł.Jana Pawła II
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
50 rocznica konsekracji kościoła - 25 września 1966 r.
Kościoły w niegowickiej parafii
Zdjęcia z budowy kościoła w Niegowici
Konsekracja kościoła w dniu 25 września 1966 r.
Jak zmienił się kościół w czasie 50 lat
Wirtualny spacer po kościele
Film na stronie TVP-Kraków
Zdjęcia z 50-lecia Konsekracji
Budowa klasztoru sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.03.2012.

BUDOWA KLASZTORU SIÓSTR KARMELITANEK DZIECIATKA JEZUS
I KAPLICY P.W. DZIECIĄTKA JEZUS
W NIEGOWICI

 

   Od 15 sierpnia 2008 r. na poddaszu Domu Pamięci w Marszowicach zamieszała trzyosobowa wspólnota Sióstr Karmelitanki Dzieciątka Jezus, by odtąd modlić się i pracować dla parafii niegowickiej. Za zgodą Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, Ks. Dziekan Paweł Sukiennik oraz Parafianie, ofiarowali Siostrom działkę budowlaną obok kościoła w Niegowici. W rodzinnej parafii Sł.B.o.Anzelma Gądka, Założyciela Zgromadzenia, siostry pragną zbudować Dom zakonny dla większej wspólnoty Sióstr.

    Zadaniem i celem Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Kościele jest życie duchem Bożego dziecięctwa, modlitwa i apostolstwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracujemy w parafiach jako katechetki, zakrystianki, organistki oraz charytatywnie wśród ubogich rodzin; organizujemy rekolekcje i dni skupienia; prowadzimy przedszkola, oraz pracujemy na misjach. Tym charyzmatem pragniemy żyć i dawać świadectwo także w rodzinnej parafii Ojca Założyciela. Pracujemy w Niegowici pomagając kapłanom w pracy duszpasterskiej, opiekujemy się Domem Pamięci Sł. B. o. Anzelma Gądka w Marszowicach oraz oprowadzamy pielgrzymów przybywających do Niegowici szlakiem Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II.

   Dnia 22 lutego 2009 r., z okazji 125. rocznicy urodzin Sł. B. o. Anzelma Gądka, ks. Dziekan Paweł Sukiennik, w obecności parafian, zaproszonych gości oraz Sióstr, dokonał poświęcenia placu pod budowę klasztoru i kaplicy zakonnej p.w. Boskiego Dzieciątka Jezus, którego wielkim czcicielem był właśnie Sługa Boży o. Anzelm. Kamień węgielny pod budowę kaplicy Siostry otrzymałyśmy z Betlejem, z Groty Narodzenia Pana Jezusa. Projekt klasztoru wykonała p. arch. inż. Elżbieta Langer. Wykonawcą budowy klasztoru jest miejscowa, dobra i wypróbowana już firma Pana Stanisława Boguty - "INSTBUD" z Nieznanowic.

   Licząc wyłącznie na Opatrzność Bożą i pomoc dobrych ludzi, pod patronatem św. Józefa, w maju 2010 r. rozpoczęłyśmy budowę klasztoru i kaplicy. Wiele prac zostało już wykonanych: w 2010 r. wzniesiono mury, budynek nakryto dachem; w 2011 r. dzięki pomocy wielu dobrych ludzi zostały zakupione i wstawione okna i drzwi zewnętrzne, budynek został zamknięty i ocieplony. Na dalsze prace nie mamy środków, ale jak zwykle zawierzamy te sprawę św. Józefowi i Jego dalszej ojcowskiej opiece. Obecnie można byłoby rozpocząć prace wewnątrz budynku, zakładając instalację elektryczną grzewcza, gazową i wodociągową. Są to bardzo kosztowne prace.

   Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli z pokorną i serdeczną prośbą o dalszą pomoc finansową. Jako wyraz naszej wdzięczności obiecujemy modlitwę w Waszych intencjach.

   Szczególnym orędownikiem dla swoich Rodaków jest Sługa Boży O. Anzelm Gądek, nasz Założyciel. Za jego wstawiennictwem odprawiamy nieustanną nowennę za wszystkich Dobroczyńców, którzy wspierają dzieło budowy klasztoru oraz za wszystkich potrzebujących, którzy proszą nas o modlitwę w swoich intencjach. Otrzymujemy także wiele podziękowań za otrzymane przez ludzi łaski. Każdego 15. Dnia miesiąca (w dniu śmierci Sługi Bożego) w kościele parafialnym jest odprawiana Msza św. o łaskę rychłej beatyfikacji O. Anzelma.

Podajemy numer konta bankowego, na które można wpłacać ofiary na rzecz  naszej budowy. Będziemy wdzięczne za każdą ofiarę przekazaną na ten cel:

 

Nr konta PLN: PL 76 1020 2892 0000 5902 0367 9990
Bank PKO BP. S.A. I /O Kraków,
ul. Wielopole 19, 30-942 Kraków

Bóg zapłać!

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus
MARSZOWICE 233
Dom Pamięci Sł. B. o. Anzelma Gądka
32-420 Gdów
Tel. 500-353-444;12 346-15-88.
karmel.marszowice@wp.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Nowości
© 2017 Niegowić - Papieska Parafia :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.