Start arrow Aktualności
KOLĘDOWANIE w Domu Pamięci o. Anzelma Gądka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.12.2016.
Kolędowanie w Domu Pamięci o. Anzelma Gądka

Relacja z Sesji kommemoracyjnej o Słudze Bożym o. Anzelmie Gądku Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.12.2016.
Relacja z Sesji kommemoracyjnej o Słudze Bożym o. Anzelmie Gądku,
p
ierwszym Rektorze Międzynarodowego Kolegium
Karmelitow Bosych w Rzymie,
w 90. rocznicę jego założenia

W dniu 17 listopada 2016 r. na Papieskim Instytucie Duchowości Teresianum w Rzymie, odbyła się sesja upamiętniająca Sługę Bożego o. Anzelma Gądka OCD, pierwszego rektora Międzynarodowego Kolegium Karmelitow Bosych w Rzymie, z okazji 90. rocznicy założenia. Organizatorami sesji były: Papieski Wydział Teologiczny Teresianum, Międzynarodowe Kolegium Teologiczne św. Jana od Krzyża oraz Postulacja Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD w Rzymie.

Sesja upamiętniająca Sługę Bożego o. Anzelma Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
06.11.2016.

W Czwartek, 17 listopada 2016 na PAPIESKIM WYDZIALE TEOLOGICZNYM TERESIANUM odbędzie się Sesja upamiętniająca Sługę Bożego o. Anzelma od św. Andrzeja Corsini OCD (Maciej Józef Gądek), Pierwszego Rektora Międzynarodowego Kolegium Karmelitow Bosych w Rzymie w 90. rocznicę jego założenia.

Szczegóły na plakatach w języku włoskim i polskim.

47. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD (1884-1969) Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.10.2016.
Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD
w 47. rocznicę śmierci

15 października br., w uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła i reformatorki zakonu karmelitańskiego, przypada 47. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD (1884-1969), założyciela sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Czytaj całość

46. rocznica odejścia do wieczności sł. B. o. Anzelma Gądka OCD Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.10.2015.

W dniu 15 października 2015 r. minęło 46 lat od śmierci sługi Bożego o. Anzelma Gądka, karmelity bosego, kapłana, założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, kandydata na ołtarze z archidiecezji łódzkiej. Jak każdego 15.dnia miesiąca, zarówno w kościele karmelitów bosych w Łodzi jak w Niegowici, rodzinnej parafii Sługi Bożego, modlono się o jego rychłą beatyfikację.

Uroczyste obchody tejże rocznicy, ze względów duszpasterskich, miały miejsce w niedzielę poprzedzającą, tj. 11 października br., w kościele karmelitów w Łodzi przy ul. Liściastej. Mszy świętej o godz. 18, koncelebrowanej przez kilku kapłanów, w intencji dziękczynnej za dar świątobliwego życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji, przewodniczył i homilię wygłosił o. dr Jan Malicki OCD, prowincjał Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych. W uroczystości wzięli udział: ks. dziekan-prałat Jan Szadkowski, ojcowie karmelici wspólnoty łódzkiej, wierni parafii pw. Opieki św. Józefa oraz siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z przełożoną generalną m. Błażeją Teresą Stefańską, przełożone prowincjalne i delegacje wielu wspólnot Zgromadzenia.

Czytaj całość

««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 33