Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IX Niedziela zwykła 3.06. 2018

Dzisiaj na zakończenie mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja.. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego różańca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja w ramach oktawy o 17.30. Dzisiaj wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników japońskich.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie do piątku włącznie , po Mszy popołudniowej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.

Wtorek 5.06.

św. Bonifacego, biskupa i męczennika i bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy.

Środa 6.06.

św. Norberta, biskupa.

Czwartek 7.06.

bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich. O 17.30 wystawienie Pana Jezusa, adoracja i procesja wokół kościoła. Po Mszy błogosławieństwo wianków, zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Piątek 8.06.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy popołudniowej procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota 9.06.

Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu po raz siódmy przychodzi do naszej parafii piesza pielgrzymka z parafii św. Brata Alberta w Nowej Hucie. Msza św. dla nich będzie o 19.30.

W przyszłą niedzielę o godzinie 13.00 odprawi mszę prymicyjną ks. Mateusz Wyrobkiewicz, który był w naszej parafii na praktyce katechetycznej. Podczas tej mszy będzie także zakończenie roku formacyjnego Służy Liturgicznej Ołtarza. Od 14.00 na boisku Zielonych w Niegowici będzie trwał Piknik Rodzinny organizowany przez komitet szkoły w Niegowici. Składka w kościele będzie na cele remontowo budowlane.

W minionym tygodniu odbył sie pogrzeb śp. Marcina Sewiłło z Niegowici. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz