Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 1.04.2018

Po południu nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nowenna do Miłosierdzia Bożego o 17.30 i msza popołudniowa o 18.00.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy niedzielny, na mszy o 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu. Składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

Kalendarz liturgiczny:

Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po mszy popołudniowej.

Środa 4.04.

Nowenna do Matki Bożej połączona będzie z nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po mszy popołudniowej zmianka różańcowa, Przez najbliższe tygodnie Krąg Biblijny będzie przeniesiony na środę na godzinę 19.00.

I Czwartek 5.04.

św. Wincentego Ferreriusza, kapłana. O 17.00 Godzina święta. Po mszy o popołudniowej rozpocznie sie Seminarium Odnowy Wiary, konferencja ks. Romana Chylińskiego o 18.30.

I Piątek 6.04.

Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 16.00. Od 8.30 odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach. Po południu msze będą o 17.00 i 18.00 Na Mszy wieczornej rozpoczniemy triduum przed Dniem Świętości Życia. W tym dniu około 19.00 po mszy wieczornej w sanktuarium gdowskim wyruszy Biały Marsz i przejdzie trasą, którą w 1948 roku szedł ks. Karol Wojtyła. Marsz zakończy się apelem maryjnym w Niegowici.Organizatorzy proszą o zabranie z sobą lampionów i świec. Marsz jest dziękczynieniem za Osobę i kanonizację Ojca św. Jana Pawła II oraz w intencji rodzin i małżeństw. Z racji oktawy Wielkanocy nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

I Sobota 7.04.

Od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. O 17.00 nabożeństwo I soboty miesiąca poprowadzą czuwanie róże z Wiatowic.

W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia, nasz drugi odpust parafialny. Rozpocznie się także Tydzień Miłosierdzia. Składka na cele charytatywne. Będzie dodatkowa msza o 16.00 do 13 maja dla dzieci klas trzecich i ich rodziców. O godzinie 15.00 w Godzinie Miłosierdzia odśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego

W regale gazetowym świąteczna prasa katolicka a ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika. Za sprzątanie kościoła składam podziękowanie parafianom z Niegowici i Niewiarowa. W najbliższą sobotę o 8.00 rano prosimy o posprzątanie parafian z Nieznanowic od p. Adama Gądka do p. Józefy Drewnickiej.  Również serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy budowali Grób Pański, ciemnicę, przygotowali Drogę Krzyżową w terenie, całej Służbie liturgicznej Ołtarza, chórowi, scholi, strażakom, gdowskiej orkiestrze i tym, którzy czynnie uczestniczyli w całym triduum paschalnym. dzieci do skarbonek w czasie Wielkiego Postu zebrały 3.000 złotych.

Na moje ręce przyszły życzenia od ks. Józefa Klatki z Madagaskaru i od p. Wójta Gminy.

Chrystus Zmartwychwstał
Prawdziwie
Zmartwychwstał. !

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz