Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018

Od dzisiejszej niedzieli panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają baranki wielkanocne, z których ofiary wspomogą dzieła prowadzone przez Caritas. Również na pomoc w prowadzeniu różnych dzieł przez Caritas można przekazać 1% podatku .Natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc na rehabilitację Łukasza Mardosza z Niewiarowa. Składka na prace remontowo budowlane. W ostatnim tygodniu trwały prace przy udrażnianiu drenażu wokół kościoła. O 8.30 różaniec w intencji Ojczyzny i o 9.00 Msza św. o jej pomyślność. Droga Krzyżowa o 14.15 i Gorzkie Żale o 15.00

Kalendarz liturgiczny:

Od poniedziałku do środy włącznie będą trwały rekolekcje dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, poprowadzi je ks. Paweł Odziomek wikariusz z Dziekanowic. Spotkania rekolekcyjne będą w trzech grupach wiekowych. O 8.40 klasy gimnazjalne, o 10.30 klasy IV, V, VI, VII i o 14.00 klasy I, II, III. Drodzy rodzice pomóżcie szczególnie tym najmłodszym dostać się do kościoła na godzinę 14.00.

Środa 14.03.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

Czwartek 15.03.

św. Klemensa Marii Hofbauer, kapłana. Po południu wystawienie Pana Jezusa od 16.30 i adoracja.

Piątek 16.03.

Trzeci piątek miesiąca o 7.00 msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00, natomiast o 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa w terenie pójdziemy z Pierzchowa od dębu tysiąclecia, drogą w stronę gazowni i nową drogą do Niewiarowa a potem dalej do Niegowici.

Sobota 17.03.

Po Mszy wieczornej kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą o dar zaufania Bogu. W salce przy plebani katecheza przed chrztem również o 18.00.

W przyszłą niedzielę przypada 5 rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Gąsiorowskiego Msza o spokój jego duszy będzie o godzinie 9.00. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przyjdą na Mszę św. o godzinie 16.00 w ramach przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy św.

 W tym tygodniu w piątek o godzinie 18.00 prosimy o posprzątanie kościoła przez mieszkańców Liplasu od Marka Juszczaka do Bułatów

W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Leszek Kostuch z Nieznanowic. Wieczne odpoczywanie racz mu dać panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz