Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela adwentu 24.12.2017

W dzisiejszą czwartą niedzielę adwentu przypada wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy popołudniowej o 16.00 gdyż usiądziemy do wigilijnego stołu. Oprócz przygotowania potraw i stołu przygotujmy oprawę modlitewną, włączmy w nią całą rodzinę. Zachęcamy także do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Na stoliku są ostatnie świece Caritas i nie zapomnijmy zabrać betlejemskiego światełka, które pali się przed ołtarzem św. Józefa.

O 24.00 pasterka, składka na pasterce na fundusz SOS, czyli ratowanie nienarodzonego życia. Opłatki są jeszcze u sióstr w sklepiku.

Poniedziałek 25.12. 

Uroczystość Bożego Narodzenia, porządek Mszy św. niedzielny, nieszpory o 15.30; składka na Świętopietrze, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Wtorek 26.12.

św. Szczepana, pierwszego męczennika. Na mszy o 11.00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci w tym roku będą zbierały ofiarki na pomoc swoim kolegom w Syrii, Libanie i w krajach w których pracują nasi misjonarze.

Środa 27.12.

św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej o 17.30. Kolędnicy misyjni z dorosłymi opiekunami wyruszą do naszych domów o godzinie 9.00. Przyjmijcie ich z radością.

Czwartek 28.12.

 Świętych Młodzianków, dzieci zamordowanych przez króla Heroda. Po południu od 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 29.12.

św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na msze o 9.00 zapraszamy wszystkich srebrnych, złotych i diamentowych jubilatów roku 2018 będzie msza w ich intencji i odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po południu o 15.00 zapraszam na uroczyste nieszpory połączone z nabożeństwem dziękczynnym za otrzymane łaski i przebłagalnym za wszystkie grzechy popełnione w mijającym roku. Po nieszporach o 16.00 msza św. z okolicznościowym kazaniem i statystyka parafialna. Mszą o 24.00 przywitamy Nowy Rok 2018.

W regałach gazetowych jest świąteczna prasa katolicka, niektóre numery są obfitsze w strony i trochę droższe. Ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika.

Chciałem podziękować za ofiary złoże przy zakupie stroików świątecznych, złożyliśmy 1850 złotych, które będą przekazane na utrzymanie szkoły na Madagaskarze. Również podziękowanie mieszkańcom Niewiarowa za wysprzątanie kościoła i przygotowanie go do świąt jak również za ofiarowanie do kościoła choinek.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz