Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 27.12.2020 r. – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiaj i 1 i 3 stycznia msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 16.30; 18.00. O godz. 17.30 nieszpory. Modlitwy i błogosławieństwo wszystkich jubilatów roku 2021 będzie na mszy św. o godz. 8.30.

W poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników

We wtorek i środę, ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych – we wtorek tych, których odwiedza w I. piątek a we środę – tych, których odwiedza w I. sobotę. Ks. Jan i ks. Grzegorz odwiedzą swych chorych w sobotę. Bardzo prosimy o zgłoszenie chęci odwiedzin chorego.

W czwartek – ostatni dzień roku 2020. Msza św. dziękczynna za rok, który kończy i błagalna o łaski w roku 2021 będzie o godz. 18.00, ponieważ później wieczór nie możemy się przemieszczać. Dlatego też intencja mszy św. z północy będzie również na mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu za pobożne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w tym roku dobrodziejstwa można zyskać odpust zupełny.

W piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

W tym dniu za pobożne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu wyproszenia Bożej mocy na cały rok można zyskać odpust zupełny.

W tym dniu mamy również I piątek miesiąca.

W sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; także imieniny Ks. Grzegorza – msza św. w jego intencji będzie o godz. 18.00 i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo I. Soboty o godz. 17.00. Prosimy o prowadzenie Róże Różańcowe z Krakuszowic.

Jeżeli idzie o kolędników misyjnych – w tym roku będziemy kolędować dla dzieci, którymi opiekują się misjonarze z naszej archidiecezji. Szczególnie będziemy pamiętali o dzieciach masajskich. Masaje to ludność pasterska, zamieszkująca głównie Tanzanię i Kenię. To ludy wędrujące ze swoimi zwierzętami, tam gdzie jest woda. Naszymi modlitwami i ofiarami możemy im pomóc poznać Chrystusa i choć trochę ulżyć w ich codziennym życiu. Pracuje wśród nich 2 misjonarzy z Krakowa – ks. Marek Gizicki i ks. Krzysztof Kasprzak. Z wiadomych powodów kolędowanie nie będzie mogło się odbyć tradycyjnym sposobem. Dzieci – kolędnicy misyjni będą w niedzielę – 3 stycznia kwestować po każdej mszy św. przy drzwiach kościoła. Bardzo proszę chętne dzieci – chcące wziąć udział w takiej kweście o zgłoszenie się do swoich katechetów lub bezpośrednio do s. Marzeny.

Ks. Janusz Łomzik