Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 20.12.2020 r. – 4 Niedziela Adwentu

Można jeszcze kupić ostatnie świece Caritas. Przy wieczornej mszy św. harcerze z Marszowic przyniosą ogień z groty betlejemskiej, który będzie można zabierać do swoich domów. Przypominamy, że w kaplicy Bożego Miłosierdzia jest egzorcyzmowana woda święcona, którą również możecie zabierać do swoich domów.

Od dzisiaj aż do 6 stycznia msze św. w niedzielę i święta są w naszym kościele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 16.30; i 18.00. O godz. 17.30 są nieszpory. Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30.

Możliwość spowiedzi jest codziennie rano od godz. 6.30 a po południu od 17.30. W środę dodatkowo po mszy św. do 20.00 godz. Nie będziemy spowiadać w I. dzień świąt, a więc w piątek 25 grudnia.

W czwartek rano o godz. 6.30, ostatnie roraty, druga msza św. o godz. 7.15. Nie będzie wieczornej mszy św. o godz. 18.00. Pasterka w tym roku, ze zrozumiałych względów – o godz. 22.00 i o północy – o 24.00. oprócz tego przypominamy, że kto był na pasterce nie ma obowiązku uczestnictwa we mszy św. w Boże Narodzenie, aby tym bardziej umożliwił innym pełne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Zwyczajowo dzień wigilii to dzień wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wieczorem – wieczerza wigilijna. Pamiętajmy o samotnych, którzy są nieraz w naszej bliskości, aby na ten czas nie zostali sami. Podczas wieczerzy nie zapomnijmy o najważniejszych daniach – modlitwy, Pisma św. i śpiewania kolęd.

Składka na pasterce – na Fundusz Obrony Życia SOS a w piątek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W tym roku wizyta duszpasterska tzw. Kolęda może się odbyć, zgodnie z dekretem Arcibiskupa, tylko na wyraźne życzenie parafian. Karty zgłoszeniowe znajdują się z tyłu kościoła. Prosimy wrzucać je do przygotowanej skrzynki – do 26. grudnia /do południa/.

Bardzo dziękuję grupie mężczyzn za pomoc przy rozładunku węgla i grupie parafian z Pierzchowa za wysprzątanie kościoła. Możemy powiedzieć, że prace przy ogrzewaniu wewnątrz kościoła są już na ukończeniu. Zostało jeszcze zamontować piec, wykonać instalację w kotłowni i uruchomić cały system. Mam nadzieję, że się to wszystko uda w przeciągu najbliższych trzech dni. Bardzo proszę o potrzebną modlitwę w tej intencji a na najbliższe miesiące o pomoc w zapłaceniu całej inwestycji. Wiem, że się staracie – za co jestem Wam wdzięczny, ale wiemy, że jest to wielka inwestycja i myślę, że każdy wie, co za tym idzie – tym bardziej, że później będziemy potrzebowali wykonać jeszcze prace wykończeniowe, które zwiększą estetykę tych prac /idzie o zakomponowanie tego systemu do dotychczasowych drewnianych ozdób i części/. Ofiary można również wpłacać na parafialne konto, które znajdziecie na naszej stronie albo w gablotce.

Ks. Janusz Łomzik