Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 13.12.2020 r. – 3 Niedziela Adwentu

Dzisiaj 3 niedziela Adwentu tzw. Gaudate – „Radujcie się”

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

W przyszłą niedzielę – 4 niedziela Adwentu

Aby umożliwić większą ilość uczestniczących w niedzielnej mszy św. w zeszłą niedzielę zaczęliśmy odprawiać mszę św. o godz. 16.30. Ponieważ chcemy umożliwić większe uczestnictwo również w dopołudniowych mszach św. od przyszłej niedzieli będzie jeszcze msza św. o godz. 10.00. Niestety z tego powodu musi być trochę zmieniony porządek wszystkich rannych mszy św. Dlatego msze św. będą co 1,5 godz. – czyli o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 13.00. Bardzo prosimy aby to wziąć pod uwagę, i tak się rozdzielić, aby na wszystkich mszach św. była możliwość dotrzymania ograniczeń, a równocześnie, aby wszyscy którzy chcą mogli być na mszy św. Terminy tych mszy św. będą utrzymane do nowego roku, później się wrócimy do starego porządku. Prosimy również o zrozumienie i informowanie tych, którzy mają zamówione msze św. że ich msze będą odprawione w innych godzinach, tzn. z 9 na 8.30 a z 11 na 11.30.

Siostry Karmelitanki rozpoczęły świętowanie Jubileuszu 100-lecia powstania Zgromadzenia. Z tej okazji mają wydany historyczny kalendarz Zgromadzenia na rok 2021 a także nagraną płytę CD z kolędami w wykonaniu Sióstr. W Nagraniu wzięła udział również s. Natana. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią. Te i inne rzeczy możemy zobaczyć i nabyć w sklepiku /miejscu z pamiątkami/ z  boku kościoła.

Od zeszłej niedzieli panie z charytatywnego koło naszej parafii rozprowadzają świece caritas. Do Caritasu mamy przekazać 6 zł za małą świecę i 12 za dużą. Dochód z tej akcji zasila fundusz pomocy dzieciom, np. organizowania wakacji dla dzieci.

Dzisiaj u drzwi kościoła kwesta na rehabilitację i protezę dla Moniki Durak, z d. Morajka.

    Przed kościołem jest również kiermasz świąteczny /stroiki, pierniczki i ozdoby/, z którego dochód, jak dobrze wiemy jest na pomoc dzieciom na Madagaskarze. Kartki świąteczne przygotowane przez uczniów sprzedawane są również w sklepie u państwa Bartosików.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu będą przebiegać prace z ogrzewaniem w kościele. Prosimy o zrozumienie. Zachęcamy do spowiedzi, aby nie czekać na ostatnią chwilę. Ze względów epidemiologicznych nie będzie w tym roku wielkiej spowiedzi. Spowiadamy codziennie przed mszą św.

Ruch Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej zaprasza nas do włączenia się w akcję „Godzina dla Pana”. To modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszej archidiecezji i całego Ruchu. W naszej parafii będzie włączać się w tą modlitwę w piątek od 19.00 – 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie grupy naszej parafii, a także wszystkich chętnych.

W sobotę 19.12. będzie o godz. 18.00 spotkanie do bierzmowania dla kl.7.

Ks. Janusz Łomzik