Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 6.12.2020 r. – 2 Niedziela Adwentu

Dzisiaj po rannej mszy św. – błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będą rozprowadzały nasze Siostry Zakonne; po mszy św. o godz. 9.00 – zmianka tajemnic różańca świętego; od godz, 14.00 do 16.30 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 18.00 msza św. i spotkanie do bierzmowania klas VIII. Aby umożliwić większą ilość uczestniczących w niedzielnej mszy św. od dzisiaj będzie jeszcze w niedziele i święta do końca roku msza św, o godz. 16.30.

Od dzisiejszej niedzieli panie z charytatywnego koło naszej parafii rozprowadzają świece caritas. Do Caritasu mamy przekazać 6 zł za małą świecę i 12 za dużą. Dochód z tej akcji zasila fundusz pomocy dzieciom, np. organizowania wakacji dla dzieci.

W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dra Kościoła

We wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 

 „Godzina łaski dla świata” od godz. 12.00 – 13.00

W czwartek – wspomnienie NMP Loretańskiej

W sobotę – wspomnienie NMP z Guadalupe w Meksyku

Kolejna niedziela – 3 niedziela Adwentu tzw. GAUDATE

Uczniowie, rodzice i nauczyciele SP w Niegowici zapraszają na kiermasz świąteczny. Od 20 lat pomagamy dzieciom na Madagaskarze i w tym roku na ten cel zostaną przekazane pieniądze. Kartki świąteczne przygotowane przez uczniów sprzedawane są w sklepie u państwa Bartosików. Stroiki, pierniczki i ozdoby można nabyć w kościele 12 i 13 grudnia. Już dzisiaj dziękujemy każdemu kto się zaangażował i wykonał piękne rzeczy na kiermasz.

Absolwenci Gimnazjum w Niegowici z roku 2019, KGW Niegowić, OSP Niegowić i Policja Gdów zapraszają na bieg „Kilometr dla Moniki”, który odbędzie się w dniu 13 grudnia o godz. 10.00. Start i meta przed remizą OSP Niegowić. W czasie biegu i po jego zakończeniu odbędzie się zbiórka funduszy dla Moniki Durak /z d. Morajka/ – na protezę i rehabilitację. Zapraszamy do udziału, kibicowania, zbiórki datków. Szczegóły u organizatorów: Weroniki Surmy i Leszka Rajtarskiego.

Na ten sam cel – czyli na rehabilitację i protezę dla Moniki –  będzie u nas w przyszłą niedzielę możliwość złożyć ofiarę do puszek po Mszach Świętych u drzwi kościoła.

Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Ministranci rozprowadzają nowy numer Wieczernika, który ze względów epidemii będzie ukazywał się teraz mniej więcej, co dwa miesiące.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz Helenę Wojtas, która w ostatnim czasie przebywała w DPS w Bochni i Stanisławę Michałek z Pierzchowa. W poniedziałek będzie u nas o godz. 10.30 pogrzeb Stanisława Śliwy z Krakuszowic a we wtorek w Skotnikach o godz. 12.00 Krystyny Żak z Niegowici. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik