Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 29.11.2020 r. – 1 Niedziela Adwentu

Zaczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Jest to czas refleksji i oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Warto w tym czasie uczynić jakieś postanowienie, którego realizacja może być wspaniałym darem dla Chrystusa, który przychodzi. Roraty będą w tygodniu tylko o 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o zabraniu lampionów. Druga msza św. będzie więc o 7.15.

Przypominamy, że dzisiaj nie ma spotkania przed I. Komunią św.

W poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła

W środę nowenna do Matki Boskiej Niegowickiej i już tradycyjna msza św. zbiorowa w intencjach z nowenny. Później po mszy św. w ramach Kręgu Biblijnego „Lectio divina“ czyli modlitwa medytacyjna Bożego Słowa przed wystawionym Najświęteszym Sakramentem.

W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i równocześnie I. czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołań, możliwość spowiedzi. Na wieczornej mszy św. kontynuacja kazań o eucharystii.

W piątek – I. piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 16.30. Odwiedziny chorych – jak w zeszłym miesiącu – kto by chciał, prosimy o zgłoszenie. Po wieczornej mszy św. – sprzątanie kościoła – Liplas V /Wachlówka/

W sobotę – I. sobota miesiąca. Nabożeństwo I. soboty – od godz. 17.00. Prowadzą róże z Liplasu.

W przyszłą niedzielę – 2 niedziela Adwentu i wspomnienie św. Mikołaja. Po rannej mszy św. – błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będą rozprowadzały Siostry; po mszy św. o godz. 9.00 – zmianka tajemnic różańca; od godz, 14.00 do 16.30 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 18.00 msza św. i spotkania do bierzmowania klas VIII. Aby umożliwić większą ilość uczestniczących w niedzielnej mszy św. będzie jeszcze od przyszłej niedzieli do końca roku msza św, o godz. 16.30.

Proszę o zgłoszenie chęci ofiarowania choinek do kościoła.

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz ś.p. Zofię Samek z Marszowic. Pamiętajmy o niej w modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik