Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 22.11.2020 r. – Uroczystość Chrystusa Króla

Na mszy św. o godz. 11-tej błogosławieństwo nowych Ministrantów Słowa Bożego. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej błogosławieństwo exorcismu wody, soli i oleju. Jeżeli ktoś chce mieć również dla siebie te egzorcyzmowane rzeczy, ma możliwość sobie je donieść i przyłączyć się do tego aktu błogosławieństwa.

O godz. 17.30 modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

W środę nowenna do Matki Boskiej Niegowickiej i już tradycyjna msza św. zbiorowa w intencjach z nowenny. Później po mszy św. w ramach Kręgu Biblijnego „Lectio divina“ czyli modlitwa medytacyjna Bożego Słowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W czwartek na wieczornej mszy św. kontynuacja kazań o eucharystii.

W przyszłą niedzielę zaczynamy nowy rok liturgiczny – zaczyna się Adwent. w tym roku nie planujemy osobnych rorat dla dzieci. Będą tylko rano dla wszystkich o 6.30. W związku z tym 2 msza św. będzie o 7.15.

Spotkania przygotowujące do Komunii św. są odwołane do końca roku kalendarzowego.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z Liplasu, IV grupie.

Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Tym bardziej teraz, kiedy mamy utrudnioną możliwość spotkań i karmienia się żywym słowem Bożym, potrzebujemy wykorzystywać tę możliwość spotkania z tym Słowem. Proszę więc rodziców, aby zachęcali dzieci do czytania gazet dla nich – „Staś”, „Mały gość niedzielny”. Młodzież i dorosłych zachęcam do sięgnięcia  szczególnie po „Rycerzu Niepokalanej”.

         Prace na kościele trwają. Już był przeglądnięty cały system kominowy. Teraz stawia się piec – na potrzeby naszego kościoła…

Ks. Janusz Łomzik