Ogłoszenia parafialne dla naszej wspólnoty parafialnej – 15.11.2020 r. – 33 Niedziela Zwykła

Całą dzisiejszą niedzielę modlimy się za zmarłych wypominanych w miesiącu listopadzie. O godz. 18.00 /dzisiaj/ msza św. i spotkanie do bierzmowania dla klas 7.

We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

We środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

O godz. 18-tej tradycyjnie  nowenna do Matki Bożej Niegowickiej – przypominamy, że wieczorna msza św. jest w intencjach z nowenny. Po mszy św. zapraszamy na Krąg Biblijny, który już ma miejsce w kościele a nie w salce – spotkanie rozpoczyna się krótką konferencją o fragmencie Ew. wg św. Marka, następnie jest w ciszy medytacja nad tym Słowem Bożym przed wystawionym Najśw. Sakramentem, która kończy się modlitwą uwielbienia.

W czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Na wieczornej mszy św. kontynuacja cyklu kazań o Eucharystii.

W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskeigo, prezbitera

W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

W niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Na mszy św. o godz. 11-tej błog. nowych Ministrantów Słowa Bożego.

Oaza w naszej parafii włącza się w akcję „Ruch dla Seniorów” – młodzi będą robić zakupy osobom starszym – samotnym, chorym, dla których zrobienie zakupów, zwłaszcza w ostatnim czasie, jest niemałym wyzwaniem. Prosimy, by zgłaszać takie osoby księżom wikariuszom, podając ich imię i nazwisko oraz adres.

O sprzątanie kościoła prosimy w najbliższy piątek IV grupę z Liplasu – /bloki/.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz: Natalię Kominiak z Wiatowic, Stanisława Świątkowskiego z Niewiarowa, Leopolda Długosz z Niewiarowa i Urszulę Lech, która w ostatnim czasie była w DPS w Krakowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Ks. Janusz Łomzik